3. ПСВ разби задрямалия Наполи с 3:0, Манолев гледа от пейката (+ВИДЕО)

ПСВ разби задрямалия Наполи с 3:0, Манолев гледа от пейката (+ВИДЕО)

Днепър на два пъти изоставаше, но победи АИК с 3:2 в Стокхолм, украинците са лидер в групата

ПСВ Айндховен записа категорична победа с 3:0 над Наполи в Група “F” на Лига Европа, но българският национал Станислав Манолев за пореден път остана на пейката през целия двубой.

Наполи излезе без Кавани, Пандев, Бехрами и Инлер, което се отрази много лошо на играта на тима на Валтер Мадзари.

ПСВ установи надмощие още след първия съдийски сигнал и натика Наполи в неговата половина.

Защитата на гостите издържа до 19-ата минута, когато след неразбирателство Джърмейн Ленс излезе на празна врата и чукна леко в мрежата под натиска на защитник за 1:0.

Дрямката за неаполитанците продължи и в 41-ата минута Дрийс Мертенс удвои аванса на холандците на „Филипс Стейдиъм” пред 23 000 зрители.

През втората част „филипсите” убиха всяка интрига още в 52-ата минута. При един корнер белгиецът Мертенс отклони, а Марсело добута в мрежата за 3:0.

Днепър победи с 3:2 АИК (Стокхолм) в другия мач от тази група “F”. Украинците на два пъти изоставаха в резултата, но намериха начин да измъкнат трите точки от „Росунда”.

Хелги Даниелсон материализира ранния домакински натиск в 5-ата минута за 1:0, но в 41-ата Никола Калинич вкара след пас на Ротан – 1:1.
В добавеното време на първата част Хенок Гойтом пак изведе АИК напред за 2:1, а този път Даниелсон бе асистент.

Днепър за 10 минути обърна мача през втората част. Централният защитник Витали Мандзюк изравни за 2:2 в 73-ата минута, а таранът Селезньов даде победата на отбора на Хуанде Рамос – 3:2.

Днепър е лидер с две победи и 6 точки, ПСВ и Наполи имат по 3, а АИК още няма точка.
Фабрегас: Научих много в Челси при Конте