3. ПСЖ бетонира първото си място с успех над Лил (ВИДЕО)

ПСЖ бетонира първото си място с успех над Лил (ВИДЕО)

Парижани отказват всички съперници във Франция рано-рано

Френският шампион ПСЖ победи с 2:1 преследвача си в класирането на Лига 1 Лил като домакин в мач от 12-ия кръг на френското първенство. Головете в мача паднаха през втората част, като Килиян Мбапе отново беше над всички.

Срещата на Парк де Пренс започна по-активно за Лил, но постепено домакините иззеха инициативата. Удари на Мюние и Неймар обаче бяха отразени и така почивката дойде при резултат 0:0.

Второто полувреме започна с неточен удар на Ди Мария, но в 70-та минута ПСЖ все пак откри чрез Килиян Мбапе, който беше изведен с хубав пас зад защитата и с перфектен фалциран удар отбеляза извън наказателното поле. Седем минути преди края французинът пробва да отбележи за втори път, но това стори Неймар минута по-късно, след като обработи топката на скорост около дъгата и с премерен изстрел записа името си сред голмайсторите.

Почетното попадение за "кучетата" дойде дълбоко в продължението на мача, когато точен бе Николас Пепе. Така ПСЖ вече е с 36 точки след 12 кръга и е с перфектен рекорд, докато Лил остава втори на 11 точки разлика от върха, допускайки третата си загуба за сезона.

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1