3. ПСЖ е шампион на Франция за трети път

ПСЖ е шампион на Франция за трети път

Парижани биха Лион с 1:0 в голямото дерби и грабнаха титлата, Марсилия ще играе директно в ШЛ

Пари Сен Жермен стана шампион на Франция за трети път в своята история след успех с 1:0 над Лион насред „Стад Жерлан” в голямото дерби на 36-ия кръг на Лига 1.

Жереми Менес донесе титлата на останалите с 10 души „принцове” с победен гол в началото на втората част. Така ПСЖ е шампион за трети път след титлите през 1986 и 1994 година.

В 53-ата минута Тиаго Мота спечели топката в полето на Лион, размени пасове с Ибрахимович, а после пусна Жереми Менес, който с нисък удар простреля Антони Лопес за 0:1.

Два кръга преди края отборът на Карло Анчелоти има аванс от 7 точки пред втория Марсилия и вече е недостижим на върха.

С победата столичани отнеха мечтите на Марсилия за титла, но направиха и една услуга на своя съперник.

Загубата на Лион означава, че Марсилия завършва на второ място и ще играе директно в групите на Шампионска  лига.

ПСЖ е лидер и нов шампион със 77 точки, Марсилия има 70. Лион остава с 63, а по петите го следват Лил и Ница с по 60.