3. ПСЖ обърна Лил за 14 минути и вече е с 10 точки преднина на върха в Лига 1 (ВИДЕО)

Лионел Меси беше сменен на почивката със съмнения за контузия

ПСЖ успя да победи шампиона на Франция Лил в дербито им от 12-ия кръг в Лига 1. Големият герой за парижани беше Анхел Ди Мария, който записа гол и асистенция.

Срещата стартира със страхотен шанс за гостите да поведат в резултата още преди да са изтекли и 60 секунди от нея. Ренато Санчес подхвана скоростна контраатака и изведе отлично вдясно в поливаната на ПСЖ Жонатан Иконе, който пък центрира по тревата към далечната греда в наказателното поле, където нахлуващия Бурак Йълмаз стреля моментално, но Джанлуиджи Донарума показа чудесен рефлекс и изби в ъглов удар.

В 14-ата минута последва нова възможност за „песовете“. Йълмаз бе изведен отдясно и веднага центрира в наказателното поле, където Иконе успя да засече, но покрай лявата греда на Донарума. Първият шанс за ПСЖ дойде в 23-ата минута, когато Лионел Меси комбинира с Анхел ди Мария пред наказателното поле, който си освободи пространство и стреля, но в ръцете на Иво Гърбич.

Домакините така и не успяваха да застрашат вратата на своите гости, което даде нова възможност за Лил и този път прошка нямаше. В 31-ата минута гостите разиграха отлично през центъра, след което топката стигна до Йълмаз вляво, влезе в наказателното поле, залъга Тило Келер и центрира на първа греда, където Джонатан Дейвид бе оставен непокрит и просто засече във вратата на Донарума – 0:1.

Пет минути преди края на първата част ПСЖ беше близо до изравняването. Домакините разиграха отлично вдясно, като топката премина през Келер, Ди Мария и Меси преди да достигне до Джорджиньо Вайналдум. Той пък изведе хитро Ди Мария в наказателното поле, който опита да намери далечния ъгъл на вратата, но топката прелетя покрай дясната греда на Гърбич.

На почивката беше извършена изненадваща промяна в състава на парижани. Суперзвездата Лионел Меси беше заменен от Мауро Икарди, като според медиите във Франция причина за това е появил се проблем с контузия.

Две минути след началото на втората част Лил имаше много голяма възможност за втори гол. Иконе изведе отлично отдясно в наказателното поле голмайстора Дейвид, който стреля, но ударът му бе спасен от Донарума. Топката обаче отново попадна в Дейвид, който се опита да комбинира с Йълмаз на границата на вратарското поле, но турският национал бе блокиран.

ПСЖ продължи с натиска и в 73-ата минута бе много близо до изравняването. Резервата Нуно Мендеш направи отлично двойно с Неймар, след което португалецът изведе отляво Ди Мария. Последва центриране на аржентинеца в наказателното поле, където Мауро Икарди бе забравено на около точката за дузпа и стреля с глава, но над вратата на Гърбич.

Само минута след това обаче парижани възстановиха равенството. Неймар изведе отляво в наказателното поле Ди Мария, който копна топката към далечната греда, където на границата на вратарското поле съвсем сам бе оставен капитанът Маркиньос, а бразилецът прати топката неспасяемо под гредата във вратата за 1:1. В 78-ата минута Неймар комбинира с Ди Мария в наказателното поле, но ударът на аржентинеца бе твърде слаб и в ръцете на Гърбич.

ПСЖ се хвърли в атаки в търсене на пълния обрат и беше много близо да го постигне в 85-ата минута. Неймар даде превъзходен извеждащ пас с външен фалц за Икарди отдясно в наказателното поле, след което аржентинският нападател стреля към далечния ъгъл, но Гърбич успя да блокира.

Домакините успяха да стигнат до така жадувания втори гол в 88-ата минута и постигнаха пълния обрат. Ди Мария намери на границата на пеналтерията Неймар, който пък му чукна топката обратно и аржентинецът моментално нанесе плътен удар по тревата с левия крак и намери вратата на правещия много силен мач до този момент Гърбич – 2:1.

Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)