3. ПСЖ почна с убедително 4:1 в Гърция (ВИДЕО)

ПСЖ почна с убедително 4:1 в Гърция (ВИДЕО)

Бенфика се справи с Андерлехт с 2:0 (ВИДЕО)

Френският шампион Пари Сен Жермен започна новата си кампания в Шампионската лига повече от убедително, след като тази вечер се разправи с Олимпиакос с 4:1. Двубоят се игра на стадион "Георгиос Караискаки" и бе от програмата на група С на надпреварата.

Домакините започнаха повече от обещаващо, след като още във 2-та Владимир Вайс получи топката в пеналта на гостите и разтресе гредата със силен шут.

10 по-късно отново Вайс стреля на сантиметри от целта, а в 15-ата гредата отново спаси ПСЖ след изстрел на Алехандро Домингес.

Още с първата си реална опасност пък "принцовете" излязоха напред в резултата, след като в 19-ата минута те свариха неподготвена отбраната на противника и бразилецът Максуел изведе перфектно Единсон Кавани.

Само 6 минути след това гърците стигнаха до изравняване чрез Вайс, който нахлу в пеналта, финтира двама защитници и опъна мрежата за 1:1.

След почивката обаче доста по-класнияттим на ПСЖ овладя инициативата и пречупи домакините. В 68-ата минута Лавеци центрира от корнер и качи топката на главата на Мота, който преодоля Хименес за 1:2.

Само 5 минути по-късно същата комбинация между Лавеци и Мота донесе още по-комфортен аванс за французите – 1:3.

В 82-ата минута Златан Ибрахимович беше повален в пеналта и сам се нагърби с изпълнението на отсъдената дузпа. Стражът Хименес обаче с котешка пъргавина изби шута на шведа от “бялата” точка.

В 86-ата минута Маркиньос засече с глава центриране на Мота, оформяйки крайното 4:1.

В другия мач от тази група тимът на Бенфика се наложи без проблеми с 2:0 над състава на Андерлехт у дома.

И двата гола паднаха преди почивката. Още в 4-та минута Дуричич изведе "орлите" напред, а крайното 2:0 оформи Луизао в 30-ата след асистенция на Алмейда.

Северна Ирландия повика нападател за мача с България

Селекционерът на националния отбор на Северна Ирландия Майкъл О'Нийл повика снощи още един нападател за предстоящите два мача от турнира на УЕФА Лига на Нациите