3. ПСЖ продължава да лети на върха след успех над Бордо (ВИДЕО)

ПСЖ продължава да лети на върха след успех над Бордо (ВИДЕО)

Парижани продължават да са с 10 точки аванс в класирането

ПСЖ успя да победи Бордо с 2:3 като гост в интригуващ мач от Лига 1.

Домакините започнаха по стабилен начин срещата и в 12-та минута Ясин Адли опита мерника си от пряк свободен удар, но топката мина далеч от истината.

В 26-та минута обаче ПСЖ взе аванс, въпреки че играта на тима отново не подсказваше да се стигне до попадение. След диагонален пас на Килиан Мбапе към Неймар, бразилецът напредна към вратата и с хубав удар порази вратата на Беноа Костил в близкия ъгъл на стража.

Две минути преди края на частта парижани стигнаха и до втори гол. Неймар отново беше негов автор, а това се случи, след като той размени елегантен двоен пас с Мбапе, за да преодолее също толкова фино отчаянията плонж на Костил за 2:0.

Осем минути след рестарта на мача домакините създадоха първото си по-добро положение. След добра работа на Елис той успя да намери Ясин Адли на крилото, а плеймейкърът затрудни максимално Кейлор Навас, който все пак се справи.  В 57-та минута Бордо показа, че ще опита всичко, за да се върна в мача, а Алберт Елис беше близо до това да засече хубаво центриране във вратата на Кейлор Навас.

В 63-та минута обаче беше решено всичко. След извеждащ пас на Андер Ерера, Вайналдум излезе сам срещу Костил, а накрая подаде на Мбапе, който на празна врата нямаше как да пропусне за 3:0.

В 78-та минута Мбайе Нианг стреля с глава към вратата на ПСЖ, но Навас се справи комфортно. Само секудни по-късно обаче ПСЖ сбърка при изнасяне на топката и след центриране Елис простреня за Навас за 1:3.

В третата минута на продължението Мбайе Нианг намали и до 2:3, но до частичен обрат нямаше как да се стигне. Така ПСЖ остава лидер с 34 точки, докато Бордо вече е 16-ти с 12 пункта.

Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)