3. ПСЖ с втори поред куадрупъл във Франция (ВИДЕО)

ПСЖ с втори поред куадрупъл във Франция (ВИДЕО)

Ибра си тръгна с два гола, асистенция и нова купа

За втора поредна година ПСЖ направи нещо, което преди това нито един отбор не бе правил.

„Пирнцовете” отново спечелиха всичките четири трофея в страната, след като в събота вечер победиха големия си съперник Марсилия с 4:2 във финала за Купата на Франция.

Последния си мач за тима изигра Златан Ибрахимович, който се отчете с два гола и асистенция за успеха на „Стад де Франс”.

Столичани поведоха в резултата още в третата минута, когато точен бе Блес Матюиди, ала в 12-ата Флориан Товен изравни за 1:1.

След почивката на сцената се появи Ибрахимович, който даде аванс на своите в 47-ата минута, а в 57-ата асистира на Единсон Кавани а 3:1.

Отново шведът се разписа в 82-ата минута, реализирайки своето 50-то попадение за сезона, а крайното 2:4 бе оформено от Миши Батшуай в 87-ата минута.

Така Пари СЖ спечели всички възможно трофеи във Франция, което означава, че в Лига Европа ще играе и шестият в Лига 1 тим на Сент Етиен.