3. ПСЖ се провали срещу Клермон в сбогуването на Меси и Рамос (ВИДЕО)

ПСЖ се провали срещу Клермон в сбогуването на Меси и Рамос (ВИДЕО)

Парижани загубиха с 2:3 на "Парк де Пренс"

Пари Сен Жермен загуби с 2:3 от Клермон в мач от последния 38-ия кръг на Лига 1. Парижани поведоха с два гола след прощалното попадение на Серхио Рамос, който си тръгва от „Парк де Пренс“, и точно изпълнена дузпа на Килиан Мбапе. Гостите обаче стигнаха до обрата и трите точки.

Добрата новина за ПСЖ е, че мачът беше без никакво значение за крайното класиране. Още след миналия кръг отборът си гарантира шампионската титла.

Освен за Рамос, последен мач за ПСЖ изигра още Лионел Меси. Вече официално стана ясно, че аржентинецът си тръгва, неговият договор на практика изтече.

След поражението ПСЖ остана първи в класирането с 85 точки, на 1 пред основния си преследвач Ланс. На Клермон победата им донесе осмото място. Тимът задмина Ница и е с 59 точки в актива си.

Още в 5-ата минута Клермон отбеляза. Грежон Киай прати топката в мрежата на ПСЖ, но попадението не беше зачетено заради игра с ръка.

Четвърт час след началото Серхио Рамос се разписа. Испанският бранител засече с глава центриране в наказателното поле и в свой стил заби топката в мрежата за 1:0.

Няколко минути по-късно след намеса на ВАР ПСЖ получи правото да бие дузпа. Зад топката застана Килиан Мбапе, който реализира за 2:0.

В средата на първата част Йоан Гастия се възползва от груба грешка на ПСЖ и намали изоставането на Клермон.

Гостите си повярваха и заиграха все по-убедително. В 37-ата минута получи дузпа, която Киай пропусна. В края на първата част обаче резултатът стана 2:2. Секунди преди почивката точен беше Меди Зефан.

Крайният резултат оформи Грежон Киай в 63-тата минута. Определено развоят на събитията беше шокиращ за ПСЖ. Явно домакините си бяха помислили, че с двата си ранни гола са се справили със съпротивата на Клермон. Нищо подобно.

До края ПСЖ опита да предотврати загубата. Лионел Меси пропусна няколко възможности, а резултатът се запази непроменен. Така воденият от Кристоф Галтие тим приключи сезона с поражение.