3. ПСЖ си го изкара на Сошо след загубата от Евиан

ПСЖ си го изкара на Сошо след загубата от Евиан

"Принцовете" биха опашкаря с 5:0

Шампионът ПСЖ разби у дома последния Сошо с 5:0 в среща от 17-ия кръг на френската Лига 1 и дръпна с 4 точки на първото място във временното класиране.

Още в 14-ата минута феновете на „Парк де Пренс” ликуваха, след като Златан Ибрахимович даде извеждащо подаване към бразилския бранител Тиаго Силва, който се разписа за 1:0. До края на полувремето други попадения не паднаха.

След почивката в 47-ата минута Тиаго Мота асистира на Езекиел Лавеци, който удвои преднината на домакините. В 62-ата минута пък Ибрахимович записа втора асистенция в мача, след като изведе уругвайския си партньор в атака Единсон Кавани за 3:0.

Три минути преди края на редовното време Златан Ибрахимович също регистрира името си сред голмайсторите и покачи на 4:0. В последната 90-а минута Ибрахимович вкара и втори гол, оформяйки крайното 5:0.

Така ПСЖ остана на върха във временното класиране, но вече с 40 точки и 4 повече от Лил, който има мач по-малко. Сошо е твърдо на последното 20-о място с 8 пункта.

ОБЗОР: Словакия и Швеция с реми, Украйна би Грузия (ВИДЕО)