3. ПСЖ вдигна Купата на Лигата за втори пореден път (ВИДЕО)

ПСЖ вдигна Купата на Лигата за втори пореден път (ВИДЕО)

Парижани се поздравиха след 4:0, Бастия игра с 10 души 70 минути

Пари Сен Жермен спечели Купата на Лигата за втора поредна година. Отборът на старши треньора Лоран Блан се наложи с 4:0 над Бастия. Двубоят се проведе на „Парк де Пренс” пред препълнени трибуни.

Голямата звезда ПСЖ Златан Ибрахимович направи силен мач и се отличи с два гола. Единсон Кавани също добави името си в голмайсторския списък с две попадения.

Отборът на Бастия имаше нелеката задача да играе 70 минути с човек по-малко. Себастиан Скичали получи червен картон за нарушение срещу Езекиел Лавеци в наказателното поле и главният съдия отсъди дузпа, реализирана от Ибра.

Ситуацията с наказателния удар се случи в 21-ата минута. Ибрахимович пусна пас към Лавеци в пеналта, но аржентинецът бе фаулиран от Скилачи.  Шведският национал  изпълни по безапелационен начин дузпата.

В 38-ата минута топката бе пратена за втори път във вратата на Бастия, но попадението не бе зачетено заради засада.

В 41-ата минута отново Ибрахимович показа високата си класа. Топката бе центрирана в наказателното поле, там защитник игра с глава в желанието си да я изчисти, но я прати точно при снажния нападател, който си я спря на границата на наказателното поле и с мощен удар по земя не остави шансове на вратаря.

В добавеното време на първата част, Златан можеше да вкара още. Той овладя топката майсторски и финтира с едно движение защитник, след което шутира, но високо в аут. Малко след това  положение Лавеци бе изведен сам срещу вратаря и се опита да го преодолее с техничен удар, но Ареола спаси.

През второто полувреме отборът на ПСЖ продължи да доминира и действията се развиваха предимно в половината на Бастия. В 47-ата минута Лавеци преодоля защитник и отправи удар по земя, но топката профуча на сантиметри от лявата греда.

Бастия също имаше своите шансове, макар положенията на отбора да се брояха на пръстите на едната ръка. В 56-аа минута Рид Будебу близо до гол, след като засече с глава, но прати встрани от удобна позиция.

В 69-ата минута Верати бе намерен добре, навлезе в наказателното поле и оправи много силен удар, но Ареола успя да спаси. След това Маркиньос стреля от дистанция, топката бе изпратена точно под горната греда, но Ареола показа рефлекс и изби в корнер.

Кавани сложи точка на спора в двубоя с трети гол в 80-ата минута. Уругваецът засече с глава страхотно центриране на Ауриер, пращайки топката в далечния ъгъл на вратаря. В заключителните минути на двубоя отново той се разписа, след като бе изведен и сам срещу вратаря не сгреши.

Еди Хау: Не можем да се сравняваме с Манчестър Сити и Арсенал