3. ПСЖ загря за Милан с класика над Монпелие (ВИДЕО)

ПСЖ загря за Милан с класика над Монпелие (ВИДЕО)

Мбапе с цял мач, но без гол на "Парк де Пренс"

Пари Сен Жермен победи Монпелие рутинно с 3:0 в първи мач от 11-ия кръг на Лига 1, като по този начин се изкачи на първото място във временното класиране с актив от 24 точки, на две пред Ница, който предстои да изиграе своя двубой. Монпелие е 11-и с 11 точки.

ПСЖ излезе напред в резултата още в десетата минута, когато Ашраф Хакими намери Канг-ин Лий, който отправи страхотен удар от границата на наказателното поле към горния ляв ъгъл, разписвайки се за 1:0.

В 26-ата минута Усман Дембеле можеше да удвои аванса на парижани след чудесна солова акция, но Бенжамен Льокомт се справи с удара му.

В 58-ата минута Дембеле демонстрира отличен поглед върху играта и изведе Уорън Заир-Емери сам срещу Льокомт, а той без затруднения се разписа за 2:0.

Само осем минути след това ПСЖ си реши абсолютно всичко в мача, след като Ашраф намери Витиня, той стреля прецизно от границата на наказателното поле по земя към десния ъгъл – 3:0.

В добавеното време на срещата попадение на Гонсало Рамош не бе признато заради засада на Килиан Мбапе, който му предостави подаването.