3. ПСЖ записа исторически требъл във Франция (ВИДЕО)

ПСЖ записа исторически требъл във Франция (ВИДЕО)

Гол на Кавани пречупи втородивизионния Оксер на финала за Купата на Франция

След спечелване на шампионата и Купата на лигата, ПСЖ добави и Купата на Франция, като по този начин се превърна в първия френски отбор печелил всички възможни трофеи на национално ниво. Парижани се наложиха с 1:0 над втородивизионния Оксер, а единственото попадение в двубоя игран на „Стад дьо Франс” бе дело на Единсон Кавани в 64-ата минута.

Първото полувреме премина под диктовката на ПСЖ, който обаче така и не стигна до чиста голова позиция за 45 минути игра. Оксер не успяваше да задържи топката в свое владение за по-дълго време, но от друга страна втородивизионният тим успя да удържи на натиска на звездната селекция на Лоран Блан.

Най-чистото положение пред парижани се откри в 40-ата минута, когато Тиаго Мота отправи истински снаряд към вратата на Донован Леон, но късметът бе на страната на символичните домакини и топката срещна гредата.

Кавани бе оставен абсолютно непокрит в 56-ата минута, но не наказа грешката на отбраната и след пас на Максуел нанесе удар, който бе неутрализиран от Леон.

Усилията на ПСЖ се увенчаха с успех в 64-ата, когато Грегори ван дер Вийл напредна отдясно и центрира в поето на Оксер, Еднисон Кавани със забележителен отскок засече топката с глава, пращайки я в близкия на вратаря ъгъл за 1:0.

В 84-ата минута Диара стреля от границата на големия пеналт, но вратарят на ПСЖ Душес успя да се намеси навреме и опази мрежата си суха, а до края на двубоя нито един от двата тима не създаде чисто голово положение, като по този начин ПСЖ оформи своя требъл за сезона, спечелвайки и Купата на Франция.