3. ПСЖ зарадва феновете си с класическа победа над Гингам (ВИДЕО)

ПСЖ зарадва феновете си с класическа победа над Гингам (ВИДЕО)

Ибра отбеляза първия си гол за сезона, изпусна дузпа четири минути по-късно

След две поредни равенства във френската Лига 1 ПСЖ успя да зарадва феновете си с класическа победа с 3:0 над Гингам. Пасторе даде преднина на парижани в 18-ата минута, а Анхел ди Мария удвои в 76-ата. Звездата на тима Златан Ибрахимович вкара дългоочаквания си първи гол за сезона в 83-ата, но четири минути по-късно не успя да реализира от бялата точка.

Пари Сен Жермен доминираше на терена и логично в 18-ата минута стигна до попадение. Ибрахимович намери Пасторе в близост до дъгата на наказателното поле, аржентинецът напредна няколко метра и с точен удар в долния ъгъл откри резултата.

Последваха пропуски пред вратата на Гингам, като Ибрахимович, Кавани и Ди Мария имаха възможност да увеличат преднината на ПСЖ, но не показаха достатъчна точност.

Пропуските на „принцовете” можеха да бъдат наказани малко преди края на първото полувреме, но липсата на прецизност в удара на Санкаре спаси домакините от изравняване.

Феновете на „Парк де Пренс”  бяха зарадвани отново в 76-ата минута след отлична атака на Ибрахимович по десния фланг. Шведът стреля по диагонала, вратарят на Гингам опита да улови, но изпусна топката и Анхел ди Мария на скорост не сгреши на празна врата.

В 83-ата дойде дългоочакваният гол на Ибрахимович. Ди Мария овладя отляво и намери шведът, който задържа топката по страхотен начин и с бърз шут в далечния ъгъл вкара първия си гол за сезона.

Четири минути по-късно Ибра можеше да покачи на 4:0, но изпусна дузпа и двубоят завърши при резултат 3:0 в полза на ПСЖ.