3. Ранен гол на Кержаков пречупи Портгалия за 1:0 (+ВИДЕО)

Ранен гол на Кержаков пречупи Портгалия за 1:0 (+ВИДЕО)

Кристиано Роналдо и компания цял мач бяха с топката в крака, но загубиха на "Лужники" в Москва

Русия победи с 1:0 Португалия и излезе еднолично начело с 9 точки след 3 мача в Група “F” на световните квалификации за Мондиал 2014. Ранен гол на Александър Кержаков стигна на „Сборная” за успеха, а въпреки доминацията на гостите Кристиано Роналдо и компания останаха разочаровани.

Кристиано Роналдо бе възстановен от контузия в рамото по време на „Ел Класико” и започна като титуляр. Фабио Капело беше без звездата на Русия на Евро 2012 Алан Дзагоев.

На „Лужники” в Москва феновете отпразнуваха възможно най-добрия старт за руския национален отбор.

В 6-ата минута Роман Широков изведе с едно докосване Александър Кержаков и голмайсторът на Зенит хладнокръвно прониза Руи Патрисио за 1:0.

Коентрао се контузи в началото и бе сменен от Мигел Лопес.

Португалците бяха близо до изравнителен гол, когато Игнашевич едва не си вкара автогол след рисковано изчистване, а Игор Акинфеев изби последвалите удари на Роналдо и Бруно Алвеш.

Нани тормозеше Комбаров по крилото, но Елдер Пощига не се възползва от центриране на играча на Манчестър Юнайтед.

Кержаков отблизо не можа да удвои аванса на домакините, а Роналдо с всичка сила изстреля пряк свободен удар право в Акинфеев.

Португалия завърши полувремето с 65% владеене на топката, но без отбелязан гол.

През втората част доминацията на Португалия продължи, но Анюков спря Роналдо преди да отбележи след чудесна комбинация между Нани и Жоао Перейра.

Отборът на Пауло Бенто не намираше начин да матира дефанзивната постройка на съперника, а Роналдо пак опита, но прати над гредата.

Русия удържа крайния успех и вече води еднолично с 9 точки на върха. Португалия има 6 на втора позиция. В тази група са още Израел, Азербайджан, Северна Ирландия и Люксембург.
Чочев: Лудогорец можеше и да победи Виктория Пилзен

Вижте какво заяви Чочев след ремито в Лига Европа

Нападател на Лудогорец: Равенството е ок

Квадво Дуа коментира ремито с Виктория Пилзен в Лига Европа

Челси бие с 4:2 в Лига Европа (ВИДЕО)

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)