3. Рангелов с хеттрик в контрола на Енерги

Рангелов с хеттрик в контрола на Енерги

Отборът на Енерги Котбус записа убедителна победа над чешкия Брно, надигравайки го с 5:0 в контрола на своя стадион „Фраундшафт”.

Българският нападател на домакините – Димитър Рангелов, се представи на изключително високо ниво, нанизвайки хеттрик във вратата на Брно. Бившият играч на Славия започна като титуляр и остана на терена през целия мач.

Двубоят започна с натиск на германците, които излязоха напред в резултата още в 14-ата минута, когато точен бе именно Рангелов.

След гол Енерги продължи да натиска и 14 минути по-късно българинът удвои преднината на своите, а в 34-ата минута Мюлер покачи на 3:0.

През втората част доминацията на Котбус продължи и в 68-ата минута Димитър Рангелов оформи своя хетррик, а в 86-ата Реймеринк заби последния пирон в ковчега на Брно.