3. Рапид би Челси в неофициалния дебют на Конте (ВИДЕО+СНИМКИ)

Рапид би Челси в неофициалния дебют на Конте (ВИДЕО+СНИМКИ)

Австрийците откриха новия си стадион с престижен успех – 2:0

Рапид Виена победи Челси с 2:0 в първия мач на Антонио Конте начело на лондончани.

Австрийският гранд откри по най-добрия начин новия си „Алиан Щадион”, а италианският наставник заложи на любимата си схема 3-5-2.

Тройката в защита бе от капитана Джон Тери, Бранислав Иванович и Папи Джилободжи, докато атаката поведоха Диего Коща и завърналият се след наем в Уест Хем нигериец Виктор Моузес.

Публиката бе напълнила до краен предел новото съоръжение с капацитет от 28 000 седящи места, а домакините зарадваха феновете си още в осмата минута.

Тогава преотстъпеният от Хофенхайм това лято 19-годишен бразилец Джоелинтон де Лира откри резултата след двойно подаване и хубав удар – 1:0.

После Челси опита да отговори, но не успя да наложи стила си и в крайна сметка нанесе само един точен удар за всичките 90 минути.

Малко преди техния край пък резервата Томас Кореа Миранда-Томи оформи крайното 2:0 в полза на Рапид.

Така Антонио Конте започна с поражение начело на Челси, но в днешния ден имаше и добра новина за специалиста, тъй като лондончани успяха да купят Н’Голо Канте от Лестър.

Следващата контрола на Челси е срещу Волфсбергер идната сряда.
Тони Кроос пропуска церемонията за сбогуване с националния отбор заради децата в школата си