3. Раул съкруши Байерн на „Алианц Арена” и прати Шалке на финал за Купата на Германия (видео)

Тимът от Гелзенкирхен се наложи с минималното 1:0 като гост на баварците

Отборът на Шалке победи Байерн Мюнхен с 1:0 в полуфинален мач за Купата на Германия и се класира за финалната фаза на турнира. Единственото попадение в срещата отбеляза испанската суперзвезда Раул, който се разписа в 15-ата минута. Това бе първо домакинско поражение за Байерн в тази фаза от 20 години насам. За първи път в историята си тимът от Мюнхен губи две поредни срещи на собствения си стадион.

Домакините от Байерн изиграха изключително слабо първо полувреме, в което не създадоха нито едно реално голово положение. Баварците нямаха идея как да покорят противниковата врата и бяха несигурни в защита, давайки възможност на Шалке да ги застрашава с мълниеносни контраатаки. Единствено Ариен Робен бе светъл лъч в редиците на Байерн и се опитваше да направи нещо по-интересно.

Преди да поведат, футболисите на Шалке имаха още няколко възможности за гол. Удари на Раул и Фарфан обаче не намериха целта. Така се стигна до 15-ата минута, когато перуанецът центрира от корнер и намери Хьоведес, който свали топката с глава за Раул и последният също с глава се разписа от непосредствена близост.

Байерн започна много агресивно втората част и като по чудо Робен не изравни в 47-ата след като бе изпуснат от защитата на гостите и отблизо не успя да засече кълбото в полуопразнената врата. Няколко минути по-късно, след центриране от корнер, Швайнщайгер имаше чудесна възможност да отбележи с глава, но Нойер улови кълбото. Стражът на Шалке бе непоклатим в тази среща и категорично доказа, че заслужава титулярното си място.

В 54-ата минута след великолепно центриране на Лам, отново Швайнщайгер стреля с глава, но нова чудесна реакция на Нойер предотврати попадението.

Баварците бяха доста активни след почивката и отново най-големите опасности идваха от Ариен Робен, който правеше чести пробиви и пробваше мерника си от далечна дистанция.

Три минути преди края на срещата, в едно от най-чистите положения за Байерн,  много силен изстрел, приблизително от точката на дузпата, на Марио Гомес бе блестящо отразен от Мануел Нойер, който за пореден път показа рефлекс и отчая домакините.

По този начин отборът на Шалке се класира за финала на Купата на Германия на 21 май в Берлин, където ще се изправят срещу Дуисбург, който вчера надигра Енерги (Котбус) в другия полуфинал.
Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1