3. Разгром над Хофенхайм доближи Волфсбург до титлата

Разгром над Хофенхайм доближи Волфсбург до титлата

Отборът на Волфсбург записа изключително важна и убедителна победа с 4:0 при домакинството си на Хофенхайм от 30-ия кръг на немската първа Бундеслига. „Вълците” разбиха своя съперник през втората част, а Един Дзеко се отличи с хеттрик. Хофенхайм пък нямаше нищо общо с отбора, който мачкаше по немските терени през първия полусезон, и дори можеше да запише още по-тежка загуба.

Домакините от Волфсбург диктуваха събитията на терена през целия мач и редяха положение след положение, но Дзеко, Мисимович и Графите се скъсаха да изпускат. „Вълците” изглеждаха доста свирепи в атака, но малшансът и добрата игра на вратаря на гостите Тимо Хилдебранд им попречиха да стигнат до гол през първата част.

През второто полувреме обаче Волфсбург се отпуши и тотално разнищи отбраната на гостите. Един Дзеко даде начало на головата серия в 66-ата минута с хубав удар с левия крак. Само 8 минути по-късно босненецът отново бе точен. Графите изведе Дзеко на празна врата и за реализатор от неговата класа не бе проблем да чукне топката в опразнената врата.

След още 4 минути преднината на домакините стана класически, а Един Дзеко оформи своя хеттрик. Босненецът остана непокрит в наказателното поле и с точен удар с десния крак матира Хилдебранд за трети път – 3:0. Минута преди края на срещата положението за Хофенхайм стана още по-тежко, след като Андреас Бек фаулира Марсел Шафер в наказателното поле, за което получи втори жълт картон и напусна терена. Графите бе точен от бялата точка и оформи крайното 4:0.

Така с този успех Волфсбург остава на първото място с актив от 60 точки, на 3 пред шампиона Байерн. Хофенхайм пък се смъкна на 9-а позиция с 45 точки в актива си и минимални шансове за участие в Лига Европа догодина.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:2

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1