3. Реал М изстрада трите точки срещу Ейбар и се залепи за Атлетико М (ВИДЕО)

Реал М изстрада трите точки срещу Ейбар и се залепи за Атлетико М (ВИДЕО)

Бензема, Модрич и Лукас Васкес вкараха за четвъртата поредна победа на столичани в Ла Лига

Реал (Мадрид) постигна трудна, но сладка победа срещу Ейбар. Столичани спечелиха гостуването си от 14-ия кръг на Ла Лига с 3:1 и се изравниха по точки с Атлетико М на върха в класирането. Двата отбора имат по 29 точки, но головата разлика на "дюшекчийте" е по-добра. Момчетата на Чоло Симеоне са изиграли и два мача по-малко от Реал.

Днешният успех е четвърти пореден за "белите" в първенството.

Мачът започна перфектно за Реал и още в шестата минута гостите поведоха в резултата. Родриго намери Карим Бензема зад отбраната на Ейбар и таранът вкара през плонжа на Марко Дмитрович.

Седем след това столичани вкараха още един един гол, след като Карим Бензема асистира на Лука Модрич и халфът заби топката под гредата - 0:2!

В 16-ата Бензема пропусна да убие окончателно интригата, след като Модрич го изведе сам срещу вратаря, но изстрелът му с глава излезе в аут. Вместо това Ейбар успя да се върне в мача. Разписа се Кике в 28-ата минута.

Гол на Карим Бензема бе отменен заради засада в 36-ата минута. В края на полувремето пък Васкес пусна топката покрай вратаря, но футболист на Ейбар я настигна и предотврати сигурен гол.

Баските можеха да изравнят в 55-ата минута, когато  Папе Кули Диоп накара Куртоа да се намесва решаващо. Секунди след това Серхио Рамос сбърка при подаване, но оказалият се на добра позиция Такаши Инуи стреля разочароващо слабо.

В 62-ата Реал отново се пропука, като този път Брайън Хил се опита да се измъкне сам срещу вратаря, но Менди намери начин да изчисти топката от краката му. Малко по-късно Родриго се озова сам срещу Митрович, но стреля право в тялото на вратаря.

Домакините имаха сериозни претенции за дузпа в 82-ата минута. Серхио Рамос игра с ръка в наказателното поле, но след намесата на ВАР бе преценено, че няма основания да бъде отсъден наказателен удар.

Капитанът на гостите показа класа в добавеното време, когато спаси сигурен гол на Педро Бигас, който се беше измъкнал зад отбраната. Рамос обаче парира топката с тяло.

В ответната атака Реал все пак стигна до трето попадение, което беше отбелязано от Лукас Васкес.

ЕЙБАР - РЕАЛ МАДРИД 1:3
0:1 Бензема (6)
0:2 Модрич (13)