3. Реал (Мадрид) се спаси във Валенсия - 2:2 (ВИДЕО)

Реал (Мадрид) се спаси във Валенсия - 2:2 (ВИДЕО)

Мачът се разви доста интересно

Валенсия шокира Реал Мадрид, но стигна само до 2:2 стадион „Местая“ в среща от 27-ия кръг на испанската Ла Лига. Хората на Рубен Бараха поведоха с 2:0 след ужасяващи изяви на „кралете“ в защита, но Винисиус Жуниор заби два гола  и донесе точката за лидера в шампионата.

Домакините нанесоха удара си в рамките на 3 минути. Първо Уго Дуро откри резултата в 27-ата минута, а Роман Яремчук удвои само 180 секунди по-късно. Вини Жуниор върна гостите в мача в 5-ата минута на добавеното време на първото полувреме. Бразилецът заби втория си гол в 76-ата минута.

Двубоят ще бъде запомнен и с тежката контузия, който получи защитникът на Валенсия Диакаби, както и с отменената дузпа за „прилепите“ в първата минута на добавеното време на срещата.

Така Реал е на върха с 66 точки. Валенсия е на 9-ата позиция с 37 пункта.

Двубоят на „Местая“ започна двуостро, а „прилепите“ заиграха изключително агресивно. Реал отвърна подобаващо на поведението на домакините.

Домакините имаха шанс да открият, но Яремчук не успя да засече подаване на Фран Перес. Първият точен удар в срещата дойде след четвърт час игра. Отправи го Камавинга с глава след центриране на Белингам, но французинът стреля право в ръцете на Мамардашвили.

Валенсия обаче се възползва от нестабилната игра на „кралете“ в дефанзивен план. Домакините откриха резултата в 27-ата минута чрез Уго Дуро. Вини загуби топката, след което Фулкие я центрира на втора греда, където Фран Перес я засече нескопосано, но тя стигна до нападателя , който с глава матира Лунин – 1:0.

„Прилепите“ нанесоха втория си удар само 3 минути по-късно. Карвахал направи брутална грешка. Той върна топката назад, като изведе перфектно Роман Яремчук, а украинецът я пусна покрай сънародника си за 2:0.

Три минути преди почивката Тони Кроос опита шут от пряк свободен удар, но не намери очертанията.

В петата минута на добавеното време Реал Мадрид върна интригата в мача. Карвахал се включи в атаката и пусна ниска топка в наказателното поле. Там Диакаби и Мамардашвили се поколебаха и вратаря посегна за топката, но тя мина зад него. Там винисиус само това чакаше и сложи крак, за да намали изоставането на своя тим.

Веднага след антракта Пепелу би от фал, но не успешно. В 55-ата минута гостите една не вкараха втори  гол. Ферлан Менди намери Джуд Белингам в добра позиция. Той с елегантно замахване елиминира Москера и насочи топката към вратата, но Мамардашвили успя да се намеси с крак.

Валенсия направи чудесна атака след час игра. Перес подаде към Диего Лопес. Появилият се като резерва футболист засече кълбото, но Лунин избухна с фамозна намеса.

Анчелоти опита да промени събитията като в игра се появиха Лука Модрич и Браим Диас. Двайсет минути преди края именно двамата комбинираха и младият халф с външен фалц завъртя топката покрай страничната греда.

Шест минути по-късно паритетът бе възстановен. Браим Диас центрира топката на главата на Винисиус, който я прати в мрежата. Останаха съмнения за засада, но след дълго преразглеждане с ВАР се оказа, че такава няма.

Реал тръгна да печели срещата, но ентусиазмът беше секнат, след като Чуамени неволно падна върху Диакаби и нарани тежко крака му. Това смути всички футболисти, които станаха свидетели на инцидента.

Дълбоко в добавеното време съдията отсъди дузпа за нарушение срещу Уго Дуро. Арбитърът обаче провери ситуацията на монитора и прецени, че действията на Фран Гарсия са били чисти.