3. Реал (Мадрид) започна по кралски Ла Лига (видео)

Реал (Мадрид) започна по кралски Ла Лига (видео)

Кристиано Роналдо блесна с хеттрик срещу Сарагоса

Подгласникът на Барселона от миналогодишното издание на Ла Лига – Реал (Мадрид) – започна по кралски Примера дивисион. Тимът на Жозе Моурионьо победи Сарагоса като гост с разгромното 6:0, а звездата на отбора Кристиано Роналдо се отчете с хеттрик. Крайният резултат можеше да бъде и двуцифрен, но футболистите на столичния клуб се скъсаха да пропускат.

Играчите на Реал започна със самочувствие срещата, притежаваха топката значително повече от противника си и създаваха по-интересните положения. Първият гол падна в 24-ата минута, когато Мезут Йозил развинти няколко бранители, изведе с елегантен пас Роналдо, който сам срещу вратаря не сбърка.

Окрилени от това попадение, гостите продължиха да налагат преса и да атакуват и логичното се случи пет минути по-късно. Серхио Рамос намери непокрития Марсело, който шутира и прати топката в десния ъгъл на вратата. При този резултат приключи и първото полувреме.

Чаби Алонсо направи преднината класическа в 64-ата минута с плътен удар от дистанция. Въпреки вече комфортния аванс момчетата на Моуриньо нито за миг не престанаха да атакуват. Те извършиха куп пропуски, като постоянно обраната на Сарагоса бе поставена под напрежение. Домакините разчитаха предимно на контри, но трудно стигаха до нещо по-сериозно пред Икер Касияс.

Роналдо вкара четвъртия гол в 71-ата минута след пас на Анхел Ди Мария,а десетина минути по-късно влезлият като резерва Кака вкара много красиво попадение. Той взе топката, навлезе в наказателното поле и отправи силен, неспасяем удар към левия горен ъгъл на вратата.

Крайното 6:0 оформи португалският национал, като основна заслуга имаше Кака. Той навърза няколко бранители, влезе в пеналта и търкулна топката успоредно на голлинията. На Роналдо не му остана нищо друго освен да вкара на опразнената врата и да сложи окончателно край на голеадата.

НА ЖИВО: Лудогорец - Славия Прага (СЪСТАВИ)