3. Реал откри сезона на "Бернабеу" с класика (ВИДЕО)

Реал откри сезона на "Бернабеу" с класика (ВИДЕО)

Ендрик вкара, Мбапе пропуска

Реал (Мадрид) срази с 3:0 Валядолид в първия си мач на "Сантяго Бернабеу" за новия сезон.

Мадрид видя за пръв път в действие Килиан Мбапе, но дебютното попадение бе за сметката на резервата Ендрик.

Бразилецът влезе в 86-ата минута и в добавеното време вкара в близкия на Карл Хейн ъгъл.

Преди началото капитаните Лука Модрич и Карвахал изнесоха спечелената наскоро суперкупа на Европа след 2:0 над Аталанта.

Въпреки убедителната победа, тимът на Карло Анчелоти имаше известни затруднения.

Резултатът бе открит в 50-ата минта, когато Федерико Валверде стреля от фаул, а топката срещна стената и заблуди стража на гостите.

След попадението срещата се отвори, а пропуски за "белия балет" направиха Арда Гюлер и Килиан Мбапе.

Френската звезда разочарова "Бернабеу" в 79-ата минута, когато бе изведен сам срещу вратаря на съперника, но последвалият му удар не намери целта.

И все пак Реал удвои, но чак в 88-ата минута, когато резервата Браим Диас.

Офанзивният халф бе изведен с дълъг пас от Едер Милитао и с техничен удар пусна топката покрай Хейн.

В добавеното време Ендрик с левия крак намери близкия на вратаря на Валядолид ъгъл и отпразнува шумно първия си гол за "белия балет".