3. Реал подчини Сантандер навръх 109-ата си годишнина (видео)

Реал подчини Сантандер навръх 109-ата си годишнина (видео)

Макар и без своята контузена суперзвезда Кристиано Роналдо, съставът на Реал Мадрид постигна рутинна победа с 3:1 при визитата си на Сантандер от 27-ия кръг на испанската Примера и по този начин скъси дистанцията до лидера в подреждането Барселона на седем точки.

Наставникът на „Кралския клуб” Жозе Моуриньо заложи на френския нападател Карим Бензема по левия фланг на атаката на столичани и това определено се оказа печелившо решение в хода на мача.

Още в началните минути на срещата „Белия балет”, който днес игра в резервните си черни екипи наложи своя стил на игра и само пропуските на Емануел Адебайор и Марсело лишиха тима от ранна преднина, а удари на Чаби Алонсо и Бензема срещнаха гредите зад стража на домакините Тоньо.

В 23-ата минута обаче логичното все пак се случи и Реал откри резултата след красива многоходова атака и гол на Адебайор, който бе изведен на празна врата от Месут Йозил.

Само четири минути по-късно гостите стигнаха и до второ попадение в срещата, в чийто автор се превърна Карим Бензема, който също бе изведе от германския национален полузащитник.

Така Реал се оттегли на почивка с два гола аванс, а малко след подновяването на играта домакините можеха да намалят преднината на своите гости, след като получиха правото да изпълнят дузпа, но слабият изстрел на бранителяна кантабърци Пинилос от бялата точка бе спасен от Икер Касияс.

В 70-ата минута Сантандер все пак успя да върне един гол, след като шведският халф Кенеди се разписа за 1:2, но само пет минути по-късно Реал отново стигна до аванс от две попадения, след като Карим Бензема се разписа за втори път в срещата.

В заключителните минути гостите също получиха правото да изпълнят дузпа и на свой ред я пропиляха, след като Ману Адебайор не съумя да реализира от 11 метра и така остави резултатът непроменен.

Така Реал Мадрид записа победа навръх 109-ата годишнина от своето основаване и запази надеждите си за титлата в Испания.

Стартови състави:

Реал Мадрид: Касийяс, Карвальо, Пепе, Рамос, Марсело, Гранеро (’80 Каналес), Алонсо, Ди Мария, Йозил (’90 Алекс), Адебайор, Бензема (’80 Албиол);

Сантандер: Туньо, Пинилос (’79 Франсис), Торехон, Кристиан, Осмар, Кенеди, Колса, Лакен (’88 Тато), Розенберг, Мунитис, Дос Сантос (’82 Ариел);