3. Реал се издъни срещу последния, там където Барса би с 8:0 (видео)

Реал се издъни срещу последния, там където Барса би с 8:0 (видео)

Алмерия удържа равенство 1:1, Роналдо удря греда в 94-ата минута

Последният в Ла Лига Алмерия хвърли бомбата на 19-ия кръг, след като удържа равенство 1:1 на претендента за титлата Реал (Мадрид). Срещата се игра на стадион „Уегос Медитеранеос”, където кръвният враг на „белия балет” Барселона размаза опашкаря с 8:0.

Двубоят започна с неточен удар на Бернардело и силен натиск на „белия балет” след първите 10 минути. В 12-ата Ди Мария стреля опасно с левия крак, но стражът на домакините спаси, а 4 минути по-късно Диего Алвеш отново трябваше да показва класа, този път след шут на Роналдо. В ответната атака пък Алмерия можеше да открие резултата, ала ударът на Уче бе отразен от Касияс.

С течение на времето натискът на „кралския клуб” се засилваше и в 31-ата минута Рамос пропусна страхотно положение, след като засече с глава на далечната греда центриране от фаул на Ди Мария, но топката не намери очертанията на вратата на Алвеш. Няколко секунди по-късно Алонсо изведе Роналдо в наказателното поле, португалецът стреля от движение, но вратарят на Алмерия направи страхотно спасяване с крак.

До края на полувремето Реал продължи натиска, но нови пропуски направиха Кедира и Ди Мария. До гол обаче не се стигна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част очаквано стартира с натиск на гостите и две спасявания на Алвеш след удари на Роналдо и Алонсо. Последваха неточни удари на Улоа и Пиати, но пресата на столичани ставаше все по-силна.

Така дойде 60-ата минута, когато при една контраатака Алмерия изненадващо откри резултата. Тогава Пиати получи на левия фланг, след което намери Улоа в наказателното поле, който с удар от движение прати кълбото в долния ляв ъгъл на Касияс – 1:0.

След гола Реал вдигна още повече оборотите и Алвеш трябваше да отразява изстрели на Роналдо и Рамос. В 77-ата минута натискът на „белия балет” даде резултат, след като при една многоходова акция Бензема намери Гранеро в дясната част на наказателното поле, а испанецът с топовен шут разстреля стража на Алмерия – 1:1.

До края на мача „кралския клуб” буквално смаза своя съперник, но голът така и не падаше. За капак на всичко в 94-ата минута, след бомбен шут от фаул на Роналдо, кълбото срещна напречната греда, но не влезе във вратата на Диего Алвеш.

След това равенство Реал остава на 2-о място в класирането с актив от 48 точки, на 1 зад шампиона Барселона, но каталунците играят по-късно тази вечер с Малага. Домакините от Алмерия пък са последни с 14 пункта.

Алмерия – Реал (Мадрид) 1:1