3. Реал се излага срещу араби при дебюта на Роналдо и Бензема на "Бернабеу"

Реал се излага срещу араби при дебюта на Роналдо и Бензема на "Бернабеу"

Испанският колос Реал (Мадрид) се изложи при дебюта на Кристиано Роналдо и Карим Бензема на "Сантяго Бернабеу". "Белия балет" извъртя 1:1 с Ал Ихтихад Джеда в мач от група Б на турнира за Купата на мира. Двете нови попълнение на Реал излязоха като титуляри, но бяха сменени в 66-ата минута. На мястото на Кристиано в игра влезе Робен, а Игуаин зае мястото на Бензема.

Испанският колос Реал (Мадрид) се изложи при дебюта на Кристиано Роналдо и Карим Бензема на "Сантяго Бернабеу". "Белия балет" извъртя 1:1 с Ал Ихтихад Джеда в мач от група Б на турнира за Купата на мира. Двете нови звезди на Реал излязоха като титуляри, но бяха сменени в 66-ата минута. На мястото на Кристиано в игра влезе Робен, а Игуаин зае мястото на Бензема.

Преди този мач, арабите загубиха от еквадорския ЛДУ Кито с 1:3, но сега успяха да се реваншират с престижно равенство срещу Реал. Следващият мач от групата ще бъде между мадридчани и ЛДУ Кито.

Съвсем логично, домакините започнаха по-силно двубоя. Това обаче не помогна на момчетата на Мануел Пелегрини да стигнат до така желания бърз гол. Все пак Реал успя да стигне до попадение, който бе дело на Раул в 55-ата минута. Капитанът на тима бе намерен отлично от Карим Бензема в наказателното поле, обърна се и с плътен удар прати топката във вратата на противника.

Само девет минути по-късно арабите попариха именития си съперник. Попадението бе дело на Абушеруан, който на практика се превърна в герой за своя отбор. До края на срещата мадридчани имаха доста шансове да стигнат до победата, но така и не успяха.

РЕАЛ (МАДРИД): Дудек, Мигел Торес, Гарай (45-Агус), Метцелдер, Дренте, Ласана Диара, Гаго (66-Гути), Роналдо (66-Робен), Раул, Снайдер (75-Гранеро), Бензема (66-Игуаин);