3. Реал се освободи от проклятието и вече е на 1/4 финал! (видео)

Реал се освободи от проклятието и вече е на 1/4 финал! (видео)

Mоуриньо и компания победиха Лион с класическото 3:0 в мач-реванш от 1/8 финалите на Шампионската лига и по този начин свалиха 7-годишното проклятие на 1/8 финалите от себе си

Отборът на Реал (Мадрид) се класира на 1/4  финал в Шампионската лига след убедителна победа с 3:0 над Олимпик (Лион) в мач-реванш от 1/8 – финалната фаза. Последният път когато Реал се класира на 1/4 финал в ШЛ беше едва през сезон 2003/2004 година. От тогава насам „Лос Галактикос” не са преминавали фазата на 1/8 финалите. Головете за днешната победа отбелязаха Марсело в 37-та минута и Бензема и Ди Мария през второто полувреме. В миналия двубой Белия балет и лионци завършиха 1:1 и с общ резултат 4:1 мадридчани продължават напред в надпреварата.

Двубоят започна вихрено за домакините и още в 4-та минута Йозил Получи извеждащ пас отляво, но на границата на наказателното поле бе спрян от излезлия френски страж Уго Льори, който изби. Марсело насочи отбитата топка с глава към френската врата, но бранител на гостите овладя и изчисти.

В 9-та минута Гуркуф подхвана много опасна контраатака за лионци, но Пепе го фаулира в близост до центъра, за което получи и жълт картон. В 22-та минута Делгадо получи пас на границата на наказателното поле на мадридчани и бе оставен да стреля фалцово към вратата на Касияс. За щастие на домакините стражът се намеси добре и изби.

Пет минути по-късно Кристиано Роналдо много добре проби от ляво на атаката на Реал и влезе в наказателното поле, отправяйки силен удар от границите му, но Льори успя да избие в корнер.

В 37-та минута на сблъсъка Марсело вкара и накара зрителите на стадиона да изригнат. Той пое една топка в центъра и комбинира чудесно с Кристиано Роналдо, след което финтира френски защитник и простреля стража на гостите за 1:0.

Три минути преди края на полувремето Бензема бе на косъм да удвои преднината на Реал след подаване на Марсело, но Льори се намеси чудесно и изби в корнер. Секунди по-късно гол на Реал бе отменен поради засада на Бенз.

Втората част започна по-равностойно за двата тима, но футболистите на Реал изглеждаха по-целеустремени в атаките си. В 53-та минута Серхио Рамос получи чудесен пас от корнер на Месут Йозил, но стреля с глава право в ръцете на вратаря на французите.

В 57-та минута на двубоя Кристиано Роналдо опита удар от около 30 метра, но топката прелетя над вратата на гостите. В 66-та минута Карим Бензема удвои преднината на „белите” след много сериозна грешка в защитата на Лион, която остави Бенз очи в очи с Льори. Секунди след гола си Бензема можеше да вкара и още едно попадение, стреляйки от близка дистанция, но френският вратар отново бе на висота и изби.

Шест минути по-късно Гоми показа, че Лион не се е предал и сътвори топовен изстрел от около 20 метра към вратата на Касияс, който изби в корнер. Така дойде и 76-та минута, когато Анхел Ди Мария довърши съперниците от Лион, вкарвайки трети гол за своя тим след асистенция на Йозил.

До края на срещата двата отбора продължиха да показват острота в играта си, но до нови попадения не се стигна. В 82-та минута Гоми опита да вкара почетен гол за своя отбор, но неуспешно. До края на 1/8 - финалния двубой футболистите в двата състава не създадоха интересни положения и Реал полетя към 1/4 финалите на ШЛ.

Реал (Мадрид) – Лион 3:0

1:0 Марсело 37’

2:0 Бензема 66’

3:0 Ди Мария 76'

Състави:

Реал: Касияс, Карвальо, Пепе, Рамос, Роналдо (Адебайор 73’), Бензема (Диара 84'), Марсело, Алонсо, Ди Мария (Гранеро 78’), Йозил, Кедира

Лион: Льори, Крис, Ловран, Шелстрьом, Бриан (Гоми 46’), Лизандро, Ревейер, Делгадо (Пянич 80’), Сисоко, Тулалан, Гуркуф (Пие 69’)

Жълти картони: Пепе, Карвальо, Гуркуф, Сисоко

Стадион: „Сантияго Бернабеу”, 70 034 зрители