3. Реал си върна върха след разгром над Ейбар (ВИДЕО)

Реал си върна върха след разгром над Ейбар (ВИДЕО)

Бензема блести в отсъствието на Кристиано и Бейл

Реа Мадрид разби като гост Ейбар с 4:1 в мач от XXVI кръг на Примера и така отново оглави класирането в испанското първенство.

„Белия балет” не остави шансове на съперника си, макар че бе без контузения Кристиано Роналдо и наказаните Алваро Мората и Гарет Бейл.

В тяхно отсъствие блесна Карим Бензема, който реши всичко с два бързи гола в началните минути.

Френският нападател откри резултата в 14-ата минута, а в 25-ата удвои след пас на Хамес Родргиес.

Малко по-късно ролите се размениха и Бензема асистира на колумбиеца за класическото 3:0 още в 29-ата минута.

След паузата попадение на домакините бе отменено заради засада, а в 60-ата минута Реал вкара четвърти гол след образцова контраатака.

Бензема изведе Марко Асенсио, който стартира от централната линия и напредна преди да подаде към Хамес.

Последният стреля в гредата, но топката стигна у Асенсио и 21-годишният испанец от малък ъгъл я прати в опразнената врата за 4:0.

Почетното попадение за домакините пък бе дело на Рубен Пеня и падна в 72-ата минута.

То бе първо в историята на Ейбар срещу Реал на Ипуруа и 32-ро в мрежата на „Белия балет”, допуснал с едно по-малко за целия минал сезон.

След успеха си столичани се върнаха на върха в класирането с 59 точки, като имат с две повече от втория Барселона, докато Ейбар остана с 39 в своя актив.