3. Реал унизи Борусия с 5:0, Рангелов безличен

Реал унизи Борусия с 5:0, Рангелов безличен

Отборът на Реал (Мадрид) разгроми с 5:0 състава на Борусия (Дортмунд) в приятелска среща играна на „Сигнал Идуна Парк”. За немския тим цял мач игра българският национал Димитър Рангелов, но той не можа да помогне на своите с нищо, тъй като бе обезличен от отбраната на „белия балет”. Двубоят бе организиран по случай 100-годишнината на домакините. Този мач постави рекорд по посещаемост на приятелска среща в Германия, тъй като на трибуните присъстваха около 75 хиляди души.

Реал (Мадрид) разгроми с 5:0 Борусия (Дортмунд) в приятелска среща играна на „Сигнал Идуна Парк”. За немския тим цял мач игра българският национал Димитър Рангелов, но той не можа да помогне на своите с нищо, тъй като бе обезличен от отбраната на „белия балет”. Двубоят бе организиран по случай 100-годишнината на домакините. Този мач постави рекорд по посещаемост на приятелска среща в Германия, тъй като на трибуните присъстваха около 75 хиляди души.

Срещата започна по-добре за Реал (Мадрид) и те излязоха напред в резултата още в 3-та, след като завърналият се от тима на Хетафе Гранеро бе изведен сам срещу Вайнденфелер и испанецът го преодоля с лекота – 1:0. До края на полувреме „кралския клуб” бе този, който владееше по-често топката, но „белия балет” така и не успя да стигне до втори гол. Играчите на Борусия (Дортмунд) имаха само един шанс за гол, но ударът на Бариос бе изключително неточен.

Второто полувреме започна по същия начин, както и първото. В 48-ата минута „кралете” изпълниха ъглов удар, топката бе засечена от воле от Робен, който с топовен шут я прати в горния десен ъгъл на Вайденфелер – 2:0. В 73-ата минута Кака центрира в наказателното поле, кълбото бе отклонено и попадна в краката на резервата Игуаин, който отблизо се възползва от грешката в тима на домакините и направи преднината на Реал класическа. След този гол гостите продължиха да натискат и само 180 секунди по-късно бившият играч на Милан Кака порази за четвърти път вратата на домакините от дузпа отсъдена за нарушение срещу Робен.

В 88-ата минута Роналдо стреля от фаул, но топката срещна напречната греда. Домакините се опитаха да организират опасна атака, но тя бе пресечена и след дълъг пас към Раул, испанецът я овладя и я вкара в мрежата на Вайденфелер за 5-и път.

Така Реал (Мадрид) размаза Борусия (Дортмунд) с 5:0 навръх 100-годишнината на немския клуб.

Борусия (Дортмунд) – Реал (Мадрид) 0:5

0:1 Гранеро 3’