3. Реал завърши годината с безкомпромисна битка срещу Севиля - 1:0 (видео)

Реал завърши годината с безкомпромисна битка срещу Севиля - 1:0 (видео)

Два червени и 11 жълти картона белязаха мача, в който Ди Мария вкара страхотен гол

Реал Мадрид победи в изключително нервен и тежък мач Севиля с 1:0 на „Сантяго Бернабеу“.  В мач с 2 червени и 11 жълти картона „белият балет“ игра далеч под възможностите си, докато не остана с 10 човека на терена и не се мобилизира.

Мачът можеше да бъде разделен на три части. Първата, която бе равностойна. Втора, в която Севиля изпусна няколко златни възможности и третата, в която с човек по-малко Реал се събуди от дълбокия сън и взе така важните три точки в борбата за титлата с непреодолимия враг Барселона.

Първото полувреме Реал владееше инициативата, но предимството беше вяло. Намиращият се в криза тим на Севиля, който в последните си пет мача имаше пет загуби, създаде по-опасните възможности за гол.

Двубоят започна с ранно положение за Негредо, който от много добра позиция в наказателното поле се засуети и топката му бе отнета.

По-късно и Ескюде имаше добра възможност, но ударът му с глава мина покрай дясната греда.

След това пък Бензема имаше една добра възможност, но се опита да подаде хитро, но неуспешно на Роналдо и опасността пропадна. В 20-ата минута пък португалецът подаде отдясно бърз пас по земя към французина, който отправи удар, но Палоп спаси.

В 41-ата минута след атака на Реал защитник на Севиля пусна бърз пас към Негредо, който на контраатака в борба с Пепе навлезе в наказателното поле и последният някакси успя да наруши баланса му и да отбие топката.

В последните секунди на полувремето и малко след неговия край се случиха доста интересни събития. Първо в 45-ата минута отново по познатия начин бе пусната една дълга топка към Негредо. Той се пребори на втория етаж с Карвальо и последният го задържа. Реферът Карлос Гомес спести червения картон на португалския защитник и отсъди пряк свободен удар. Зад топката застана Ромарик, който отправи много опасен далечен удар, Касияс трудно изби, а Пепе изчисти топката от краката на Абдулай Конко, който едва ли щеше да я пропусне при добавката.

Така приключи първата част, а секунди след това лице от щаба на Реал яростно изблъска възрастен човек до тунела за влизане в съблекалните.

Второто полувреме започна с една несъществуваща засада, отсъдена на Йозил, който изскочи зад гърба на защитата и почти преодоля и Палоп, преди играта да бъде спряна.

Върхът на сладоледа обаче бе пропускът на Негредо в 57-ата минута. 25-годишният нападател бе изведен перфектно сам срещу Касияс и направи непростим пропуск, стреляйки над гредата със слабия си десен крак.

В 63-ата минута обаче реферът се намеси решително в мача. За безобидно единоборство за висока топка около центъра Гомес даде втори жълт и респективно червен картон за защитника, което остана неразбираемо от всички. След този момент мачът се изнерви неизмеримо.

След като остана с човек по-малко обаче, отборът на Реал се мобилизира повече и сякаш това изигра повече положителен, отколкото отрицателен ефект. В Севиля сякаш всички се успокоиха и започнаха да играят далеч по-слабо, а Реал по-силно. Още в две спорни ситуации за дузпа реферът не даде такава, за да се стигне до 77-ата минута, когато Анхел Ди Мария измъкна своите с изключително важен гол.

Аржентинецът получи една топка след рейд на Йозил и рикошет и сам срещу Палоп почти от аутлинията успя да мушне топката и взриви „Сантяго Бернабеу“.

И попадението на Ди Мария не мотивира достатъчно Севиля. Тимът на Грегорио Манзано продължи с летаргичната си игра. След още няколко жълти картона и нерви по терена се стигна и до 90-ата минута, когато сенегалецът Дабо изрита безкомпромисно Ди Мария и получи директен червен картон.

Така, в един безкрайно тежък и нервен мач, Реал победи с 1:0 Севиля, който пропусна златен шанс да направи нещо като гост в този мач.

Реал Мадрид – Севиля 1:0
1:0 Ди Мария 77‘

Реал: Касияс, Рамос, Карвальо, Пепе, Арбелоа, Йозил, Диара, Кедира, Ди Мариа, Роналдо, Бензема;

Севиля: Палоп, Дабо, Ескюде, Наваро, Конко, Касерес, Ромарик, Зокора, Капел, Фабиано, Негредо;

Стадион: "Сантяго Бернабеу";

Рефер: Карлос Клос Гомес;