3. Рекорд по пропуснати дузпи в един кръг на Бундеслигата

Рекорд по пропуснати дузпи в един кръг на Бундеслигата

Цели пет от 10-те отсъдени дузпи този уикенд в германския елит бяха пропуснати

Седмият кръг за сезона в Бундеслигата постави рекорд по пропуснати дузпи. От общо 10 отсъдени цели 5 бяха изпуснати, което е рекорд за един кръг в немския елит.

Начало на серията даде звездата на Борусия (Дортмунд) Пиер-Емерик Обамеянг, чийто удар в 77-ата минута на мача с Херта (1:1) бе отразен от норвежкия страж Ярщайн.

В съботния следобед Борусия М’Гладбах изпусна не една, а две дузпи срещу Хамбургер при 0:0, въпреки че игра с човек повече след 25-ата минута. Андре Хан изпусна от бялата точка след червения картон в 26-ата минута, а Ларс Щиндъл също се провали в 61-ата.

В ранния мач днес хърватският нападател Антонио Колак изпусна дузпа за Дармщад при загубата с 1:2 в гостуването на Майнц.

Петата пропусната дузпа дойде на мача Волфсбург – Лайпциг, последен за кръга. Шведският национал Емил Форсберг въобще не нацели вратата и би вляво от нея в 17-ата минута, но се реваншира с хубав победен гол за 1:0 в 70-ата.

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

НА ЖИВО: Интер - Милан (СЪСТАВИ)

Следете тук Дерби дела Мадонина

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1