3. Рейнджърс победи Селтик в голово шоу

Рейнджърс победи Селтик в голово шоу

Шампионите на Шотландия се наложиха с 4:2 и запазиха първото си място

Рейнджърс победи Селтик в дербито на осмия кръг от шотландското първенство. Двата тима изиграха изключителен мач и вкараха общо шест гола. Шампионите се наложиха с убедителното 4:2, а „детелините” завършиха срещата с човек по-малко заради втория жълт картон на Чарли Мългрю.

Рейнджърс надиграха съперника си и заслужено победиха. Футболистите на Али Маккойст владееха повече топката – 53%, и бяха отправили общо 7 удара към вратата, като всеки един от тях бе в нейните очертания.

Гостите от Селтик, които дори поведоха в 41-ата минута, сами си направиха мача труден, след като Мългрю получи втори жълт картон в 75-ата минута. Играчите на Нийл Ленън като цяло играха доста грубо и извършиха общо 19 нарушения. Крайният резултат можеше да бъде и още по-впечатляващ, тъй като и двата тима уцелиха по един гредите.

Стивън Нейсмит се отличи с два гола за успеха. Той даде преднина за своите в 22-ата минута ,а в 90-ата сложи окончателно точка на спора. Останалите голове за „мечките теди” бяха дело на Желавич и Каел Лафърти през второто полувреме. Попаденията за Селтик отбелязаха Гари Хупър и Бадр ел Кадури.

След този успех Рейнджърс запази първото си място във временното класиране. Тимът има 19 точки и е на пет от „детелините”, които са втори.

Реал за Варан: Завинаги един от нас