3. Резервите на Ливърпул и Утрехт не успяха да се победят - 0:0 на "Анфийлд"

Резервите на Ливърпул и Утрехт не успяха да се победят - 0:0 на "Анфийлд"

Станислав Ангелов игра 89 минути за Стяуа, а румънците бяха отстранени в добавеното време на срещата

В последен мач от група „К” отборите на Ливърпул и Утрехт не успяха да се победят и завършиха при нулево равенство. Мърсисайдци започнаха срещата с голяма част от резервите си, а впоследствие на терена се появиха и част от титулярите, но гол на „Анфийлд” не падна. Гостите играха агресивно, защото имаше вероятност трите точки да ги класират в следващата фаза, но не успяха да преодолеят защитата на Ливърпул и приключиха с участието си в Лига Европа.

В първите минути на мача не се случи нищо интересно, а първият точен удар отправи Фабио Аурелио в 17-ата минута, но той не се оказа проблем за вратаря на гостите Мишел Ворм.

Утрехт отвърна с удар на Волфсвинкел, но той бе отразен от Брад Джоунс.

До почивката за Ливърпул пропуски направиха Уилсън и Бабел, но ударите им не успяха да попаднат в мрежата на гостите и почивката дойде при нулево равенство.

През втората част имаше по-интересни моменти, като и двата отбора отправиха по няколко удара към противниковата врата, но до гол не се стигна, въпреки че хубави възможности пропуснаха Коул, Пачеко и Аурелио за Ливърпул и Мендерс, Де Когел и Сарота за Утрехт. Гол така и не падна и нулевото равенство се запази до последния съдийски сигнал.

След като добави точка към актива си Ливърпул вече има 10 и завършва на първо място. Утрехт отпада от Лига Европа, като в крайното класиране е последен в групата с 5 точки.

В другия мач Наполи постигна изключително драматична победа над Стяуа, а голът падна в 93-ата минута. Герой за италианците бе Кавани, който с попадението си донесе невероятна радост на всички фенове на домакините, намиращи се на трибуните на „Сан Паоло”. В 96-ата минута Канаваро от състава на домакините получи червен картон, но това не повлия на крайния изход на двубоя и Наполи се класира.

За румънския тим 89 минути записа българинът Станислав Ангелов.

По време на целия мач резултатът бе 0:0 и ако срещата бе завършила така, Стяуа продължаваше напред, но Наполи успя да вкара и да се класира за 1/16-финалите.

Италианците завършват на второто място със 7 точки, а Стяуа приключва участието си в Европа с 6 на третото място.

Ливърпул 0:0 Утрехт

Жълти картони: Екълстоун (Ливърпул)