3. Рибери и луд късмет спасиха Франция за 4:2 срещу Беларус (ВИДЕО)

Рибери и луд късмет спасиха Франция за 4:2 срещу Беларус (ВИДЕО)

"Петлите" поставиха рекорд за най-много минути без гол, но после се отпушиха и вкараха цели 4, дебютен гол за Погба

Франция спечели с 4:2 гостуването си на Беларус в истински голов трилър от група „I” на световните квалификации за Мондиал 2014 в Бразилия. Филипенко и Калачев два пъти извеждаха напред домакините, но Рибери изравняваше. Насри и Погба вкараха два бързи гола, с които решиха мача до 73-ата минута за крайното 4:2 на стадион „Централни” в Гомел.

Отборът на Дидие Дешан се изравни с Испания на върха в групата с по 14 точки, но „Ла Фурия” има мач по-малко.
Франция играеше малко тромаво през първата част, а една грешка струва скъпо на „петлите”.

В 22-ата минута Франция отбеляза един тъжен рекорд за най-много минути без отбелязан гол. Преди този мач французите не бяха вкарвали в предишните си 5 двубоя (срещу Испания, Уругвай, Бразилия, Белгия и Грузия), което правеше общо 472 минути игра без вкаран гол.

Тимофей Калачев центрира в 32-ата минута, Егор Филипенко засече неубедително с глава, но Уго Лорис се намеси още по-лошо в 50-ия си мач за националния отбор и топката го прехвърли за 1:0 в полза на Беларус.

Жиру прати право в ръцете на Веремко с глава, а Погба стреля много неточно с любимия си удар от дистанция.

Още в началните секунди на втората част Рибери накара французите да забравят ужасяващите първи 45 минути. Звездата на Байерн Мюнхен спечели дузпа, след като бе съборен от вратаря Веремко и сам се разписа от бялата точка за 1:1.

Беларус продължи да играе много защитно и да дебне своята възможност, която дойде в 57-ата минута. Пицула подаде на Калачев, а той изстреля бомба зад слисания Лорис за 2:1. Вратарят на Тотнъм отново не бе убедителен при попадението.

Пак Рибери върна гостите в мача. Валбуена финтира по десния фланг и пусна на задната греда, където Рибери засече за 2:2 с втория си гол.
Франция имаше огромен късмет тази вечер и той продължи 20 минути преди края. Валбуена пусна за Самир Насри, халфът на Манчестър Сити си отвори пространство, стреля и след щастлив рикошет топката пак бе в мрежата на белорусите – 3:2 и пълен обрат за „петлите”.

Едно меле три минути по-късно реши мача. Грешка на Веремко предизвика хаос, Косчелни се пребори, а Погба отблизо разстреля вратаря за 4:2. Това бе дебютен гол на младия халф  на Ювентус за първия отбор на Франция.

Испания и Франция водят с по 14 точки, Финландия има 9, а Беларус остава последен с 4.