3. Робин ван Перси класира Холандия на Мондиала с два гола в Андора (ВИДЕО)

Робин ван Перси класира Холандия на Мондиала с два гола в Андора (ВИДЕО)

Три отбора ще водят ожесточена битка за второто място в група "D"

С два гола на Робин ван Перси отборът на Холандия се наложи с 2:0 като гост на Андора в среща от група „D” на квалификациите за Световното първенство в Бразилия. Двубоят се игра в Андора, а и двете попадения за „лалетата” паднаха през втората част. Със спечелените днес три точки отборът на Холандия си гарантира първото място в групата, а по този начин си осигури и място на шампионата в Бразилия през следващата година.

В другите днешни мачове от тази група Унгария постигна успех с 5:1 като домакин на Естония, а Турция надви Румъния като гост с 2:0.

Иначе Холандия поведе срещу Андора в 50-ата минута, когато Робин ван Перси успя да отбележи първия си гол в мача. Нападателят на Манчестър Юнайтед нанесе страхотен удар от границата на наказателното поле, а кълбото влетя неспасяемо в мрежата на Андора. 4 минути по-късно нападателят на Манчестър Юнайтед реализира второто си попадение в срещата, оформяйки крайното 2:0.

Резултатът на стадион „Ференц Пушкаш” в Будапеща бе открит в 11-ата минута, когато Рагнар Клаван от състава на гостите от Естония си отбеляза автогол. Авансът на Унгария се увеличи на два гола 10 минути по-късно, след като Тамаш Хайнал реализира втори гол за домакините. В 41-ата минута Даниел Бьоде бе точен за 3:0. Тармо Кинк върна един гол за Естония в 48-ата минута, а Кристиан Немет отбеляза четвърто попадение за домакините в 69-ата. Крайното 5:1 оформи Балаш Джуджак в 85-ата минута.

На „Национал Арена” в Букурещ Турция откри резултата в 22-ата минута, а автор на първия гол за гостите бе Бурак Йълмаз. Крайното 2:0 оформи Мевлют Ердинч в 5-ата минута на добавеното време на двубоя.

Така след изиграването на днешните мачове в група „D” Холандия продължава да е лидер и има 22 точки. Борбата за второто място пък става все по-ожесточена. След днешната си победа над Естония отборът на Унгария се изкачи на втората позиция, като е с 14 точки. Турция и Румъния са с по 13, като заемат съответно третото и четвъртото място. Тимът на Естония остава със 7 точки и е пети, а Андора е на последната позиция без спечелена точка.