3. Рома излъга Фиорентина в края

Рома излъга Фиорентина в края

Пабло Освалдо автор на единствения гол във Флоренция

Отборът на Рома направи нова важна крачка към класирането за евротурнирите догодина, след като днес се наложи с 1:0 над тима на Фиорентина. Срещата се игра на стадион "Артемио Франки" и бе от програмата на 34-ия кръг на италианската Серия "А".

Двубоят започна с две добри възможности за Франческо Тоти, но първите му удар бе спасен от Вивиано, а вторият бе блокиран от бранител на "виолетовите".

Домакините отговориха с опасен изстрел на Йоветич, който бе отразен от Лобонт.

Натискът на Фиорентина се засили след преполовяването на полувремето, но Родригес, Куадрадо и Йоветич изтърваха от изгодни позиции.

През втората част Фиорентина продължи да натиска, но Акуилани, Пизаро и Ляич отново не успяха да преодолеят стража на гостите.

В един момент "вълците" изпаднаха в глуха защита, но успяваха да удържат набезите на играчите на Фиорентина.

Тони и Валеро също изпуснаха на няколко пъти, за да се стигне до даденото от рефера продължение, когато Освалдо попари "Артемио Франки", след като засече центриране на Пянич от корнер, оформяйки крайното 1:0.

След успеха Рома вече има актив от 58 точки на 5-то място в класирането, на 3 зад 4-ия Фиорентина.

Соланке: Винаги съм вярвал, че ще се върна в националния отбор

Нападателят на Тотнъм получи повиквателна за "трите лъва"

Италианската федерация обяви датите за Суперкупата

Интер-Аталанта ще бъде първият мач в програмата на 2 януари, докато Ювентус - Милан ще се проведе на 3 януари