3. Рома измъкна точката от Сасуоло в истинска драма

Рома измъкна точката от Сасуоло в истинска драма

Адем Ляич се разписа в продължението след сериозни съмнения за засада

Рома срещна големи трудности при домакинството си на Сасуоло в двубой от 14-ия кръг на Серия А. Срещата на стадион “Олимпико” завърши при резултат 2:2, като “римските вълци” стигнаха до равенството в добавеното време на втората част с гол на Адем Ляич. Той получи топката от Алесандро Флорензи, за когото останаха сериозни съмнение, че беше в положение на засада.

Така, Рома остана на второто място в класирането с актив от 32. Първи е Ювентус с 35. Сасуоло се изкачи до деветото място и има 19 точки.

През целия двубой отборът, воден от старши треньора Руди Гарсия, доминираше, но трудно стигаше до голови положения, като това се дължеше и на стабилните изяви на гостите в защита. Въпреки това, двубоят започна по блестящ начин за Сасуоло. Те поведоха с два бързи гола на Симоне Дзадза, който се възползва по най-добрия начин от две много груби грешки в защитата.

В 15-ата минута бранител върна топката към Де Санктис, който не успя да играе с нея добре, бе догонен от Дзадза и с шпагат нападателят се разписа за 1:0. След само три минути игра, отново той бе в центъра на вниманието. Тогава Рома се провали в опита си за изкуствена засада. Това остави италианският национал с достатъчно време и пространство, за да насочи топката неспасяемо под гредата.

Втората част стартира отчайващо за домакините, които в 50-ата минута останаха с човек по-малко на терена. Даниеле де Роси си изкара втори жълт картон, след като загуби топката от Берарди в центъра и спря откъсващия се нападател с фаул.

В 77-ата минута Симе Вършалко игра с ръка в наказателното си поле и така домакините получиха дузпа. Ляич не трепна и стреля ниско в центъра на вратата, за да намали.

Буквално в последните секунди на продължението падна и изравнителния гол. Алесандро Флоренци получи отдясно по атаката, като съдиите не забелязаха минималната засада, в която се намираше. Юношата на Рома пусна пас към далечната греда, където Ляич с плътен изстрел донесе точката.

Малко след това и Сасуоло остана с намален състав, след като Вършалко бе отстранен за втори жълт картон.

В Гърция: Десподов няма да напуска ПАОК