3. Рома удари Клуж в Румъния и си запази първото място в групата

Рома удари Клуж в Румъния и си запази първото място в групата

Италианците стигнаха до успех с 2:0

Рома спечели гостуването си на ЧФР Клуж от група А на Лига Европа с 2:0. И двете попадения паднаха през втората част. „вълците“ поведоха с автогола на Габриел Дебелиу, а точно изпълнена дузпа от Жордан Верету удвои преднината им.

След победата италианският тим е на първо място в класирането на групата с актив от 10 точки и се нуждае само от точка, за да си осигури участие в елиминационната фаза на турнира. Втори е Йънг Бойс със 7, който по-рано днес победи ЦСКА с 1:0 на стадион „Васил Левски“. Българският представител остава последен със само една спечелена точка. Трети е ЧФР Клуж с 3 пункта.

В началните минути темпото на игра бе високо и имаше нелоши опасности пред двете врати, но до попадение така и не се стигна.

Домакините постепенно взеха инициативата, но защитата на Рома добре неутрализираше нападенията им и не се наложиха ключови намеси на Пау Лопес.

В 31-вата минута Борха Майорал се озова на чиста голова позиция, но неговият удар бе спасен от Кристиан Балградеан. В крайна сметка първата част завърши без голове.

След почивката римските „вълци“ вдигнаха оборотите и стигнаха до гол в 49-ата минута. Жордан Верету центрира от пряк свободен удар, а в опита си да изчисти, Габриел Дебелиу вкара топката в собствената си мрежа – 0:1.

В 67-ата минута Рома получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар за нарушение на Пау Лопес. Вратарят повали на земята опонент и главният съдия посочи бялата точка. С изпълнението се нагърби Верету, който хладнокръвно отбеляза за 2:0.

В следващите минути темпото спадна. Играта бе прекъсвана на няколко пъти, когато медицинските щабове се появяваха на терена. В крайна сметка резултатът се запази непроменен до последния съдийски сигнал.