3. Роналдо, Бензема и Йозил бяха достатъчни на Реал срещу Бетис (ВИДЕО)

Роналдо, Бензема и Йозил бяха достатъчни на Реал срещу Бетис (ВИДЕО)

С повечето си резерви „кралете” биха с 3:1, Моуриньо направи 3 принудителни смени

С голяма част от резервните си футболисти испанският шампион Реал (Мадрид) спечели с 3:1 домакинството си срещу Бетис от XXXII кръг на „Ла Лига”.

Наставникът на „Кралския клуб” Жозе Моуриньо даде почивка на Серхио Рамос, Пепе, Варан, Кедира, Шаби Алонсо и Анхел ди Мария, предвид гостуването на германския първенец Борусия (Дортмунд) в полуфинал от Шампионската лига в сряда вечер, но пусна в игра Месут Йозил, Кристиано Роналдо и Краим Бензема.

Именно това трио бе в основната на всичко по-интересно отстрана на столичани, ала настроението на Специалния бе помрачено, тъй като той трябваше да направи три принудителни смени. Първо, още в 15-ата минута травма получи крайният бранител Марсело, а през втората част накуцвайки терена напуснаха Лука Модрич и Карим Бензема.

Първото полувреме премина сравнително равностойно, като двата тима си размениха по една греда. Първо, удар на Роналдо от над 20 метра срещна страничния стълб в 39-ата минута, а после, в 42-ата, шут на Павон от границата на наказателното поле също рикошира от напречната греда.

Все пак, домакините нанесоха своя удар точно преди почивката, когато Бензема изведе Йозил и той откри резултата. В 57-ата минута пък вратарят на мадридчани Диего Лопес хвърли топката и даде началото на контраатака, която бе подета от Месут Йозил. Германецът подаде към Кристиано Роналдо на десния фланг, откъдето португалецът изведе Карим Бензема и той с удар във вратарския ъгъл удвои преднината на „Белия балет”.

След това обаче последва отпускане в редиците на Реал и в 72-ата минута Начо Иглесиас влезе остро в краката на Рубен Кастро и Бетис получи правото да изпълни дузпа, която капитанът Хорхе Молина превърна в гол, пращайки топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата.

В 88-ата минута Бетис бе много близо до изравняването, след като първо топката срещна гредата, а после бранител в бяло я изчисти от голлинията и така запази преднината на своите.

Тя стана по-изразителна само секунди по-късно, когато Месут Йозил се разписа от добавка след удар от воле на Кайехон и оформи крайното Реал Мадрид – Бетис 3:1.

Със спечелените три точки „Белия балет” събра общо 71 и почти си гарантира втората позиция, докато Бетис остана на седмото място с 48 точки от 32 мача.