3. Роналдо измъкна Португалия в шестголов трилър с Унгария (ВИДЕО+СНИМКИ)

Роналдо измъкна Португалия в шестголов трилър с Унгария (ВИДЕО+СНИМКИ)

Два гола на звездата донесоха точката и третото място на мореплавателите

Португалия успя да стигне до равенство с Унгария  3:3, след като на три пъти "маджарите" повеждаха в резултата. Последният двубой от група "F" за двата отбора бе изключително вълнуващ, като феновете на футбола видяха един от най-интересните срещи, играли се до момента на Евро 2016. Джуджак и Роналдо изиграха страхотен двубой, като и двамата се отчетоха с по две попадения.

"Мореплавателите" имат три точки, колкото и тимовете на Албания и Турция, но головата разлика на иберийците е по-добра и те ще бъдат сред четирите най-добри трети отбора, което им позволява да излязат от групата, макар и без победа. Третото място в групата ги праща срещу Хърватия на 1/8 финалите.

Унгария пък завърши първа с актив от пет точки и ще играе с втория от група "Е", където са отборите на Италия, Белгия, Швеция и Ейре.

Срещата бе историческа за Роналдо, който счупи нов рекорд. Този път звездата на "белия балет" стана рекордьор по мачове на еврофинали - 17.

Срещата между двата отбора започна динамично, като „маджарите” се бяха прегрупирали добре в защита, а контролът на топката бе в полза на португалците. Напук на това обаче Унгария „удари” първа по противника с хубав гол на Золтан Гера. Попадението на 37-годишния футболист бе изключително красиво. Гера овладя топката пред наказателното поле  и с прекрасен удар от близо 30 метра я прати неспасяемо в левия ъгъл на вратата, за да открие резултата.

След няколко пропуска на Роналдо и компания отново Унгария бе близо до попадение. В 41-ата минута Ловренчич получи отдясно, където бе абсолютно сам, пробва пас към Салай, но Пепе се намеси в последния момент и изчисти в корнер.

Само минута по-късно, в 42-ата, Португалия се върна в мача след страхотен пас на Кристиано Роналдо към Нани, който без да се замисля стреля и върна мореплавателите в мача.

Втората част започна вихрено с бърз гол.  Унгария получи правото да изпълни свободен удар само минута след подновяването на играта. Капитанът Джуджак застана зад топката и стреля силно, топката рикошира в стената и излъга Руи Патрисио за 2:1.

В 50-тата Роналдо вкара фамозен гол с пета и отново върна португалците в мача.

В 55-тата минута Унгария отново вкара гол, за да направи резултата 3:2 и отново в герой за своите бе Джуджак. След изпълнение на свободен удар, топката рикошира в стената и отново попадна в Джуджак. Той пое, залъга двама бранители на противника и стреля по диагонала. Коженото кълбо рикошира в крака на Нани и отново остави безпомощен Руи Патрисио.

В 62-ата минута непримиримата Португалия отново се върна в мача, като Роналдо отново отбеляза. Този път мегазвездата на Реал Мадрид заби коженото кълбо в мрежата след удар с глава, а с асистенция се отчете Куарешма.

В 76-ата отново Роналдо бе близо до гол, след като стреля от въздуха и бе близо до своя хеттрик.

До края на срещата и двата отбора си размениха по няколко опасни ситуации, но нов гол така и не падна. Така срещата завърши 3:3 и по този начин се разплете пъзела в групата. Унгария взе първото място, а Португалия не убеди с изявите си в груповата фаза, но все пак се измъкна, та макар и трета. Дори Исландия изпревари иберийците след късна победа над Австрия.

"Мореплавателите" имат три точки, колкото и тимовете на Албания и Турция, но головата разлика на португалците е по-добра и те ще бъдат сред четирите най-добри трети отбора, което им позволява да излязат от групата, макар и без победа. Третото място в групата ги праща срещу Хърватия на 1/8 финалите.