3. Роналдо с 50-и гол за Реал Мадрид, вкара два за успех над Сосиедад (видео)

Роналдо с 50-и гол за Реал Мадрид, вкара два за успех над Сосиедад (видео)

Столичани отбелязаха пет гола, но биха с 4:1

Реал (Мадрид) продължи с победната си серия на своя „Сантяго Бернабеу”, регистрирайки 21-ви пореден успех пред своя публика в предпоследния мач от 22-рия кръг на испанската „Ла Лига”.

Този път жертва на „Кралския клуб” бе отборът на Реал (Сосиедад), който бе надигран с 4:1, макар всичките попадения в срещата да бяха дело на футболисти на домакините.

Наставникът на столичани Жозе Моуриньо поднесе редица изненади с титулярния си състав, залагайки в атака на Емануел Адебайор, в халфовата линия на Кака и Ласана Диара, а в защита на Есекиел Гарай.

Гостите очаквано заложиха само на един нападател в лицето на Раул Тамудо, който трябваше да бъде подпомаган активно от Прието, Гризман и Сурутуса.

Още в началото на срещата обаче ясно се видя, че съставът от Сан Себастиан има проблеми в средата на терена, където над всички в този мач бе Кака. Именно бразилецът успя да открие резултата в седмата, възползвайки се от лошо изчистена топка от отбраната на гостите.

Футболистите на Реал продължиха да диктуват случващото се на терена и логично успяха да стигнат до второ попадение в срещата, което бе дело на звездата Кристиано Роналдо и падна в 21-ата минута.

Португалецът не се бе разписвал в четири мача на своите, но стори това в средата на първата част след технично отиграване и плътен изстрел по земя.

Малко по-късно Роналдо бе близо до своето 50-о попадение с екипа на „Белия балет”, но ударът му с пета мина на сантиметри от вратата.

Три минути преди почивката обаче португалецът все пак успя да се разпише за втори път в мача, след като с глава записа своя 24-и гол в шампионата и така се изравни по този показател с топреализатора на Барселона Лионел Меси.

Така домакините се оттеглиха на почивка с класическа преднина, а веднага след подновяването на играта показаха, че няма да се задоволят само с нея.

Малко след началото на втората част отличен изстрел на Кака срещна гредата, а в 60-ата минута бразилският халф бе заменен и получи заслужените адмирации на публиката.

В 72-ата минута обаче гостите все пак успяха да стигнат до почетен гол, след като Раул Тамудо стреля опасно, а избитата от Икер Касияс топка рикошира в Арбелоа и навести мрежата на испанския национал.

„Кралския клуб” обаче ни най-малко не се притесни от попадението и на свой ред организира опасни атаки, при една от които Емануел Адебайор оправда гласуваното му доверие, разписвайки се минута преди края на редовните 90.

След този успех Реал събра актив от 54 точки и продължава да изостава със седем от лидера и шампион Барселона, докато Сосиедад остана 10-и с 28 точки от 22 мача.

Стартови състави:

Реал Мадрид: Касияс, Арбелоа, Карвальо (’70 Албиол), Гарай, Марсело, Диара, Алонсо, Кака (’60 Ди Мария), Йозил (’83 Каналес), Роналдо, Адебайор;

Реал Сосиедад: Браво, Естрада, Ансотегуи, Лабака, Гонзалес, Ривас (’64 Бергара), Елустондо, Прието, Зурутуза, Грийзман (’64 Сарпонг), Тамудо (’84 Агиретхе);