3. Рубин изпусна Панатинайкос вкъщи – 0:0 (видео)

Рубин изпусна Панатинайкос вкъщи – 0:0 (видео)

Двата отбора продължават да са без победа в надпреварата

Руският шампион Рубин пропусна да стигне до изключително важна победа в Шампионската лига, след като завърши наравно 0:0 с тима на Панатинайкос. Срещата се игра на стадион „Централний” в Казан и бе от програмата на група „D” на надпреварата.

Двубоят започна малко по-добре за гостите, които още в началните минути имаха три добри възможности за гол, които обаче бяха пропуснати от Спиропулос, Сисе и Карагунис. В 7-та минута пък Нобоа от Рубин опита да порази целта, но ударът му бе спасен от Тцорвас.

След 15-ата минута руснаците наложиха силна преса и последваха два добри шута на Корниленко и Нобоа, но при първия топката не намери вратата, а при втория стражът на „детелините” спаси.

В самия край на полувремето Рязанцев и Корниленко направиха по още един пропуск, а за гръцкия тим близо до попадение бе Сисе. Така или иначе гол през първите 45 минути не падна и така двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част стартира малко мудно, въпреки че Рубин показваше по-голямо желание за победа. В 60-ата минута удар на Корниленко бе отразен от Тцорвас, а след 75-ата положенията пред вратата на „детелините” започнаха да следват едно след друго.

В 72-ата минута Нобоа шутира опасно от фаул, но гръцкият вратар бе пласиран добре и спаси, след което се намеси блестящо при още три изстрела на играчи на домакините. С пропуски за Панатинайкос пък се отчетоха Симао, Жилберто Силва, Кацуранис и Гуву.

В заключителните минути на двубоя в наказателното поле на гостите настъпиха две инфарктни ситуации, като при първата Мартинс не успя да засече добре центриране от фаул, а при втората Бокети не намери очертанията на вратата на гостите от добра позиция.

В крайна сметка гол не падна и така двата отбора завършиха наравно 0:0 и си поделиха по една точка.

След равенството Рубин се намира на 3-о място във временното класиране с актив от 3 точки, докато Панатинайкос е на дъното с 2 пункта.

Мареска: Стачка на футболистите изглежда като добра идея