3. Рубин се издъни лошо срещу Спартак Налчик – 1:1

Рубин се издъни лошо срещу Спартак Налчик – 1:1

Резултатът откри Нобоа в 59-ата минута, а крайното 1:1 оформи Русич в 87-ата

Шампионът на Русия от последните два сезона Рубин (Казан) направи грешна стъпка към защитата на титлата си, след като не успя да победи състава на Спартак Налчик, завършвайки наравно 1:1. Срещата се игра на стадион „Централни” и бе от програмата на 5-ия кръг на руската Премиер Лига. Резултатът откри Нобоа в 59-ата минута, а крайното 1:1 оформи Русич в 87-ата.

Двубоят започна много равностойно и чисти голови положения през първото полувреме почти нямаше. Все пак домакините бяха по-активният тим, но пропуски за тях направиха Теке на два пъти и Ансалди.

Второто полувреме започна с две страхотни възможности за гостите, но те бяха пропилени от Патрик. Така се стигна до 59-ата минута, когато домакините излязоха напред в резултата. Тогава Ансалди изпълни добре ъглов удар, в наказателното поле на Спартак настана меле, в което най-съобразителен се оказа Нобоа, който изведе шампионите напред – 1:0.

След това попадение темпото на игра спадна чувствително и всички на стадион „Централни” очакваха спокойно последния съдийски сигнал. В 87-ата минута обаче резервата Русич попари феновете на Рубин, след като Бикмаев центрира опасно отляво, нападателят се пребори с Ансалди и отблизо прониза Рижиков за крайното 1:1.

След това равенство тимът на Рубин заема 4-о място във временното класиране с актив от 9 точки, докато гостите от Спартак Налчик са 1-и с 11 спечелени точки.

Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)