3. Рубин стартира класически в ЛЕ

Рубин стартира класически в ЛЕ

Тотнъм и ПАОК си стиснаха ръцете при нулево равенство

Рубин (Казан) започна убедително участието си във втория по престижност клубен турнир Лига Европа. Руснаците се наложиха с класическото 3:0 над Шамрок и оглави класирането в Група А. Успехът може да бъде още по-категоричен, но новото попълнение Нелсон Валдес изпусна от дузпа.

Точни за Рубин бяха Обафеми Мартинс, Кристиан Нобоа и Гьокдениз Карадениз. След почивката ирландците, които в плейофите на турнира сензационно елиминираха Партизан (Белград), можеха да вкарат поне почетен гол, но О'Донъл също стреля неточно от бялата точка.

Двубоят започна ударно за руснаците и още в 4-ата минута Мартинс откри резултата. В 35-ата минута Мартинс беше фаулиран в наказателното поле, но вратарят на Шамрок Роувърс Райън Томпсън парира изстрела на Нелсон Валдес.

В началото на полувремето еквадорският национал Нобоа удвои преднината на Рубин с бомбен шут, а в 61-ата минута Гьокдениз Карадениз увенча добрата си игра с красиво попадение, оформило крайното 0:3.

В другия мач от групата единият от фаворитите за спечелването на турнира – Тотнъм, започна доста колебливо европейската си кампания с нулево равенство срещу ПАОК.

Реал за Варан: Завинаги един от нас