3. Румъния сгази Босна и се върна в борбата за Евро 2012

Румъния сгази Босна и се върна в борбата за Евро 2012

Отборът на Румъния постигна изключително ценна победа в борбата си за класиране на Евро 2012, след като тази вечер се справи с лекота с тима на Босна и Херцеговина, надигравайки го с 3:0.

Отборът на Румъния постигна изключително ценна победа в борбата си за класиране на Евро 2012, след като тази вечер се справи с лекота с тима на Босна и Херцеговина, надигравайки го с 3:0. Срещата се игра на стадион „Валентин Станеску” в Букурещ и бе от програмата на квалификационна група “D”.

Двубоят стартира с натиск на домакините, който обаче така и не даваше резултат срещу сгъстената отбрана на Босна. В 37-ата минута обаче, стадион „Валентин Ханеску” изригна, след като Муту хладнокръвно даде преднина на северната ни съседка.

Натискът на Румъния продължи и 4 минути по-късно домакините вече водеха с 2:0 с попадение на Чиприан Марика.

В началото на втората част се видя, че румънците ще търсят още голове и в 55-ата минута Марика направи 3:0 с втория си гол в срещата, който се оказа и последен в нея.

В самия край на двубоя домакините можеха да вкарат още едно попадение, ала Сапунаро изпорти 11-метров наказателен удар.

След успеха Румъния се намира на 2-о място във временното класиране с актив от 8 точки, на 4 зад лидера Франция, който в момента играе с Беларус. Гостите от Босна пък са 5-и със 7 пункта.