3. Румъния спъна Франция в Париж – 1:1

Румъния спъна Франция в Париж – 1:1

Националният отбор на Франция за пореден път разочарова феновете си, след като завърши 1:1 с тима на Румъния в квалификационна среща за Мондиал 2010. Двубоят се игра на стадион „Парк де Пренс” и бе от програмата на квалификационна група 7 от зона Европа.

Домакините започнаха двубоя със силен натиск, но така и не успяваха да намерят път към вратата на гостите през цялата първа част. В 48-ата минута нападателят на Барселона Тиери Анри успя да открие резултата след хубава акция по левия фланг. Феновете на „петлите” обаче бяха попарени в 56-ата минута, след като Ескюде си отбеляза злощастен автогол и по този начин оформи крайното 1:1.

След това равенство домакините от Франция се намират на 2-о място в група 7 с актив от 14 точки. Гостите от Румъния пък останаха 5-и с 8.