3. Русия хлъзна Сърбия с 1:0 в контрола (видео)

Русия хлъзна Сърбия с 1:0 в контрола (видео)

Погребняк вкара единствения гол в 53-ата минута

Националният отбор на Русия се наложи над тима на Сърбия в приятелска среща с минималното 1:0. Двубоят се игра на стадион „Лужники” в Москва и въпреки, че бе контрола, играчите на двата състава не се жалеха и влизаха доста твърдо в единоборствата.

Мачът започна с по-добра игра на сърбите, които можеха да излязат напред в резултата още в 10-ата минута, когато Коларов стреля силно по земя с левия крак, но кълбото премина вдясно от вратата на Акинфеев.

В 26-ата минута твърдата игра на двата тима доведе до травма на Кержаков и той трябваше да бъде заменен от Погребняк.

До края на полувремето Аршавин изпусна две положения за „сборная”, но зрителите на „Лужники” не видяха гол и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част също премина при поделено надмощие на двата тима, а в 53-ата минута домакините успяха да излязат напред в резултат. Тогава Павлюченко шутира силно с десния крак извън пределите на наказателното поле, Йоргачевич се опита да улови, но изтърва топката и притичалият Погребняк даде преднина на Русия.

След това попадение „плавите” натиснаха, но като цяло темпото на мача спадна значително, а нарушенията в центъра на терена зачестиха. В 59-ата минута Красич получи в наказателното поле и стреля по диагонала, но Акинфеев внимаваше и спаси.

До края на мача се запомниха само едно спасяване на Йоргачевич след шут на Билялетдинов и неточен удар на Йованович от Сърбия.

Нов гол обаче не падна и така Русия се наложи над Сърбия с 1:0 в контрола, играна на стадион „Лужники” в Москва.

Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)