3. Русия надигра минимално Македония и оглави група В за Евро 2012 (видео)

Русия надигра минимално Македония и оглави група В за Евро 2012 (видео)

Руснаците победиха с 1:0 в Москва Пандев и компания

Русия надигра с минималното 1:0 тима на Македония в труден мач от Група B в квалификациите за Евро 2012.

На стадион „Лужники“ в столицата халфът на Динамо Москва Игор Семшов донесе победата на своя отбор с гол в 41-ата минута.

В първите 30 минути мачът бе равностоен, а след тях Русия взе превес в срещата, която през първата част бе доста безинтересна.

В 39-ата минута дойде първата опасност за домакините, а две след това и Горан Пандев получи удобен шанс при съмнително положение за засада, но Малафеев бе на мястото си.

Секунди след това обаче Русия поведе. В триходова комбинация, минала през Аршавин и Кержаков, топката стигна до Семшов, който проби през центъра на терена, стреля и рикошет заблуди Богатинов.

В края на първата част пък Македония имаше още един добър шанс, след не добра намеса на Малафеев.

Второто полувреме мина под диктовката на Русия и гостите не създадоха нищо опасно, докато „Сборная“ пропусна няколко доста добри шанса.

С победата Русия оглави класирането в групата с 16 точки, на три пред Ирландия и Словакия, които играят по-късно тази вечер.