3. Русия наказа Израел с 3:1, Кокорин вкара страшен гол (ВИДЕО)

Русия наказа Израел с 3:1, Кокорин вкара страшен гол (ВИДЕО)

"Сборная" измести Португалия от върха в група "F" на световните квалификации

Русия победи Израел с 3:1 на „Петровски” в Санкт Петербург и се качи на върха в група „F” от световните квалификации за Мондиала в Бразилия догодина. Березутски, Кокорин и Глушаков се разписаха през второто полувреме за „Сборная”. Захави отсрами израелците с почетен гол секунди преди края.

Русия излезе начело с 18 точки след 8 мача и изпревари Португалия, която има 17 също след 8 срещи. Израел остава трети 12.

Трите гола за селекцията на Фабио Капело дойдоха след нулева първа част.

В 49-ата минута Широков центрира ниско отдясно, рикошет в бранител на гостите вдигна топката във въздуха, а защитникът Василий Березутски от воле с десния крак прати в далечния долен ъгъл за 1:0.

Само три минути по-късно Кокорин вкара много красив гол, който взриви публиката. Самедов пусна пас по земя и нападателят на Динамо (Москва) с бомбен шут от дъгата щеше да скъса мрежата в горния десен ъгъл – 2:0.

Класиката бе оформена след любопитна ситуация в 74-ата минута. Русия получи дузпа, Широков нацели ниско десния страничен стълб, но топката се върна точно зад бялата точка, където Денис Глушаков направи добавка в празната мрежа за 3:0.

В третата минута на добавеното време Захави вкара почетно попадение за Израел.