3. Русия напомни за себе си след успех с 3:2 в Дъблин (видео)

Русия напомни за себе си след успех с 3:2 в Дъблин (видео)

Националният отбор на Русия направи важна крачка към класирането за Европейското първенство в Полша и Украйна през 2012-а година, след като победи с 3:2 състава на Ейре в красив мач

Националният отбор на Русия направи важна крачка към класирането за Европейското първенство в Полша и Украйна през 2012-а година, след като победи с 3:2 състава на Ейре в красив мач. Срещата се игра на стадион „Авива” в Дъблин и бе от програмата на квалификационна група „B”.

Двубоят започна много динамично и още в 5-та минута Дзагоев бе близо до гола, ала шутът му не намери очертанията на вратата на Гивън. 180 секунди по-късно домакините бяха на косъм от откриване на резултата след силен удар на Кийн, който обаче намери гредата вратата на Акинфеев.

Така се стигна до 10-ата минута, когато гостите от Русия нанесоха тежък удар по своя опонент. Тогава Аршавин изпълни добре фаул, Гивън изби, след което Игнашевич качи кълбото на главата на Кержаков, който с глава не сбърка отблизо за 1:0. Натискът на „сборная” продължи и след това попадение и в 28-ата минута Анюков проби отдясно и центрира остро към наказателното поле, където Кержаков пропусна за Дзагоев, който удвои преднината на своите.

До края на първото полувреме нов гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 2:0 за Русия.

Втората част отново започна устремно за „сборная” и в 51-ата минута Широков направи 3:0 с топовен шут от около 30 метра.

След този гол възпитаниците на Дик Адвокаат отстъпиха инициативата, което пък позволи на домакините да организират няколко опасни акции. При една от тях, в 71-ата минута, те получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение на Жирков срещу Кийн. Зад топката застана именно потърпевшият, който хладнокръвно преодоля Акинфеев за 1:3.

Ирландците продължиха да доминират и след този гол и съумяха да нажежат обстановката до максимум в 78-ата минута, когато Лонг намали на 2:3, довкарвайки една топка след спасяване на Акинфеев. Силите на домакините обаче не стигнаха за повече и така Русия се наложи над Ейре с 3:2.

След тази победа гостите продължават да са на 3-о място във временното класиране с актив от 6 точки, колкото имат Ейре и Словакия.

Анчелоти: Победата е по-важна от добрата игра