3. Русия разби Израел с 4:0 в Тел Авив (видео)

Русия разби Израел с 4:0 в Тел Авив (видео)

Сборная все още без инкасиран гол под ръководството на Капело

Националният тим на Русия записа втора поредна победа в световните квалификации, след като спечели с класическото 3:0 визитата си в Израел от група „F”.

Гостите решиха мача на националния стадион "Рамат Ган" още преди да са изтекли първите 20 минути на двубоя, а нападателят на Зенит Санкт Петербург Александър Кержаков показа, че се намира в страхотна форма.

29-годишният стрелец откри още в седмата минута, в която вкара седмия си гол в последните шест мача, а в 18-ата Алекс Кокорин покачи на 2:0 след пас на Бистров.

Последният се контузи малко по-късно и напусна принудително терена, а съдбата му последва и голмайстора Кокорин. Така почивката дойде при аванс от две попадения за Сборная, а след нея момчетата на Фабио Капело нанизаха още толкова.

В 64-ата Кержаков вкара втория си гол в мача след пас на своя съотборник в Зенит Виктор Файзулин, заменил Кокорин десет минути преди паузата.

В 77-ата минута 26-годишният халф успя и да се разпише сред реализаторите, оформяйки крайното 4:0 в полза на Русия. Така гостите останаха лидери в група „F” с 6 точки от два мача и голова разлика 6:0 под ръководството на дошлия през лятото Фабио Капело.

Израел пък остана без победа в шести последователен дуел, с два пункта в своя актив след ремито 1:1 в Азербайджан.

ОБЗОР: Ливърпул се справи с Болоня за 2 от 2 в ШЛ (РЕЗУЛТАТИ) (ВИДЕО)